10 nejšílenějších sportů světa

10 nejšílenějších sportů světa

Přemýšlíte nad tím, že budete pravidelně vykonávat nějaký sport? Jenže klasický běh vám není dostatečně sympatický? V tom případě byste měli vyzkoušet nějaký z top desítky nejšílenějších sportů, které lze ve světě vykonávat. Málokdo by si vzpomněl na jeden takový šílený sport, mnozí lidé hodnotí za šílený sport i adrenalinový sport jménem bungee-jumping, ovšem ten v porovnání s ostatními šílenými sporty opravdu není vůbec šílený.  

Pojďte se společně s námi porozhlédnout po světě a vypíchnout si deset nejšílenějších sportů světa, které vykonávají opravdu jen ti nejodvážnější.  

Deset nejšílenějších sportů 

  1. Už jste slyšeli o sportu jménem “nošení manželek”? Jedná se o sport konající se ve Finsku, kdy svou manželku nepřenesou přes práh, ale vlečou se s nimi po překážkové dráze. Je to sport, který zde novomanželé opravdu s velkou radostí podstupují, brodí ženu přes vodu a také přes živé ploty. Tento sport má velmi zajímavou a lákavou odměnu, a sice vítěz dostane pivo o hmotnosti jeho ženy.  
  1. Závody na velbloudech jsou velmi oblíbené hlavně na Blízkém východě. Setkat se s nimi můžete taky v Austrálii. Závodí se zpravidla na pouštních drahách dlouhých i šestnáct kilometrů.  
  1. Oblíbená je také olympiáda v bahně, která se pravidelně koná v německém Hamburku.  
  1. Palcové souboje zná asi každý, jen málokdo ale ví, že se hraje také takzvaná palcová válka. Soutěžící si navzájem vyzují boty a ponožky a dokazují si svou sílu palci u nohou.  
  1. Skok o tyči je klasika skok přes kanál je šílenost, ale přesto je oblíbenější. V Nizozemí se dokonce konají závody rok co rok a odvážlivci skáčou přes kanál s pomocí hliníkových tyčí.  
  1. Závody v kadibudkách jsou dalším extrémním sportem, který se pořádá ve Spojených státech amerických. V kadibudce sedí žokej a další ho tlačí nebo táhnou do cíle.  
  1. Obyčejná střelba je sice zábavná, ale střelba dýněmi je mnohem zábavnější. Je to sport určený hlavně zahrádkářům, kteří si své střelivo i vypěstují.  
  1. Už jste slyšeli o extrémním žehlení? To je další sport, který je šílený. Je to outdoorová aktivita s domácími pracemi.  
  1. Házet míčkem, to je opět klasika. Házet tuňákem, to je, panečku, něco! Tuňákem se například každým rokem hází na oblíbeném festivalu Tunarama v Austrálii.  
  1. O tom, že se lidí honí ze svahu za kolem sýra, jste už možná slyšeli. Je to opět jeden z mnoha šílených sportů, který lidé dobrovolně podstupují. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz