Bojový sport MMA a jeho stále rostoucí popularita

Bojový sport MMA

Bojových sportů máme na světě hned několik. Mezi ta nejoblíbenější se řadí především karate, které je známé pouze díky japonským filmům, kde hrají oblíbení japonští herci. Jenže bojové sporty nejsou jenom o karate, ale je to třeba také box, který bývá mnohdy opravdu drastický, proto se většinou ženy nedokážou dívat ani na jedno velké utkání. Ostatně box jako takový je velmi tvrdý a mnoho lidí si tento sport plete s MMA, což je také jedno z bojových umění, u něhož řádně roste popularita zejména v posledních letech.

MMA není box jako takový. Jedná se o formu zápasnického sportu v kleci. Jedná se konkrétně o smíšená bojová umění, kde je jakýkoliv kontakt bez využití zbraní. Jedinou naší zbraní je tělo, které vydává údery a jiné chvaty. Nejedná se ale o sport, jako je box, ve kterém nepřemýšlíte o tom, co budete dělat. V tomto sportu je důležité myšlení, protože si musíte moc dobře uvědomit, co budete v následujících okamžicích dělat, protože jinak se můžete octnout na zemi a prohrajete. Každý špatně zvolený úder vás může dostat do prekérních situací, z nichž není tak jednoduché se dostat zase ven.

Sport vznikl koncem dvacátého století ze soutěží, kde bylo hlavním cílem pomocí různých bojových umění vyhrát nad soupeřem.  Dnešní MMA je oblíbené zejména ve Spojených státech amerických, ale díky pár lidem, kteří se aktivně tomuto sportu věnují, se s velkou pompou dostává i do České republiky, kde se můžeme těšit v blízké budoucnosti na možné české šampiony v tomto sportu.

Jaké jsou váhové kategorie?

Pokud si myslíte, že můžou v tomto bojovém umění soutěžit jenom ti, kteří mají mnoho kilo a jsou jedním slovem hotoví obři, mýlíte se. MMA se orientuje na základě váhových kategorií, proto se může do soutěže zapojit i ten, kdo má kolem osmdesáti či sedmdesáti kilo. Nejnižší váhová kategorie je do šestapadesáti kilo, ta nejvyšší pak do sto dvaceti kilo.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz