Boleslav vyzrála na Třinec, Kometa rozdrtila Pardubice

Ve 46. kole hokejové Tipsport Extraligy dokázala Kometa Brno rozdrtit Pardubice 7:1. Suverénní Třinec doma hostil Mladou Boleslav, ta překvapivě dokázala na leadera soutěže vyzrát. Zlín pošesté za sebou dokázal zvítězit a atakuje 6. místo Pardubic, zaručující přímou účast v Playoff.

Třinec, letos zatím zaslouženě vedoucí celek tabulky, doma hostil rozjetou Mladou Boleslav. Ta vyhrála 6 z posledních 7 zápasů, a i když se jí momentálně daří, nikdo neočekával žádné překvapení. Když Třinec zásluhou Hrňi a Žejdla vedl v 11. minutě už 2:0, opravdu to vypadalo na jednoduchý zápas z pohledu favorita. Za hosty však minutu před koncem prvního dějství snížil Musil. Tato branka vlila Boleslavským do žil novou krev a fantastickou druhou třetinou otočili vývoj zápasu. Postupně se trefili Jarůšek, Bárta a Pacovský a překvapení bylo na světě. Třinci se ve třetí třetině již nepovedlo skórovat a pojistku na 2:5 přidal do prázdné branky Klimenta. Hosté si tak připsali další cenné body v boji o předkolo playoff.

Litvínovští zavítali do Zlína, kde se jim vůbec nedaří.  Domácí šli rychle do vedení zásluhou Řezníčka. Litvínov však na začátku druhé třetiny vyrovnal brankou Jánského. Za domácí se ovšem blýskl Holík, který vstřelil 2 góly v oslabení. Litvínovský Hübl však dokázal v 54. minutě snížit na 3:2. Následný tlak Hostů při hře bez brankáře však vyvrcholil gólem do jejich sítě, když se trefil Čajánek. Zlín tak vyhrál pošesté za sebou a na 6. Pardubice nyní ztrácí jen 2 body.

Do Hradce přijela Plzeň, které se proti Mountfieldu vůbec nedaří. Pro hosty to však vypadalo nadějně, když je v 10. minutě poslal do vedení Kratěna. Domácí však ve druhé třetině otočili skóre, když se trefili Dej a Valcourt. Plzeňští sice v poslední třetině mocně tlačili a možná by si i nějaký bod zasloužili, chybělo jim však to nejdůležitější, góly. Hradec tak utkání zvládl a porazil Plzeň už počtvrté v sezóně.

Olomouc je na tom momentálně velmi bídně, hostila ovšem Spartu, proti které letos nemá špatnou bilanci. Sparťané však nenechali nic náhodě a po první třetině vedli 0:3 po gólech Klimka, Kumstáta a Pecha. Utkání bylo velmi agresivní a provázely ho všelijaké strkanice. Zápas dokonce okořenila bitka dvou mladíků Mataie a Volka. Domácí ve druhé třetině zabrali a dokázali lehce snížit, na obrat to však nestačilo a Sparta si nakonec odvezla jasnou výhru 2:6. Olomouc prohrála již po desáté v řadě a v tabulce je předposlední, naopak Sparta ztrácí na 3. Brno jen 3 body.

Kometa hostila Pardubice, které poslední dobou nějak ztrácejí šťávu. Když domácí po 1. třetině vedli 3:0, tak už bylo prakticky po zápase. Hosté se na nic moc nezmohli a utkání bylo jasně v režii Komety, 7200 diváků tak mohlo být spokojeno. O dominanci Brna vypovídá i to, že vyhrálo na střely 41:19. Brno si tak připsalo výhru 7:1, zazářil hlavně Dočekal, který jeden gól vstřelil a na další 3 nahrál. Kometa se tímto přiblížila k druhému Litvínovu na jediný bod.

Liberec přivítal Vítkovice a hned po první třetině byl ve vedení zásluhou Jelínka, ten přidal gól i ve druhé části. V posledním dějství sice hosté vyrovnali, Liberec však v závěru znovu 2x skóroval a zvítězil 4:2. Po špatné sérii, když už to vypadalo, že Liberec bude hrát o záchranu, dokázal 2x za sebou vyhrát a znovu mu svitla naděje na předkolo playoff.

Zápas posledního s předposledním se odehrál na Slavii, která hostila Karlovy Vary. Domácí poslal do vedení v 6. minutě Vlasák. Karlovarský Duda ovšem dokázal před koncem druhé třetiny srovnat. Hrdinou hostu se stal Vachovec, když dokázal rozhodnout o vítězství brankou v čase 59:53! Karlovy Vary tak přerušily sérii 18 porážek na hřištích soupeřů a posunuly se na 12. místo.

Výsledky 46. kola Tipsport Extraligy

HC OCELÁŘI TŘINEC – BK MLADÁ BOLESLAV 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Hrňa (Orsava), 11. Žejdl (Nosek, Polanský) – 19. Musil (Klimenta, Trška), 22. Jarůšek (TS), 25. Bárta (Vrbata, Klimenta), 26. Pacovský (Kašpařík), 59. Klimenta

PSG ZLÍN – HC VERVA LITVÍNOV 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Řezníček (Vlach, Holík), 35. Holík (Kotvan), 47. Holík (Veselý, Čajánek), 60. Čajánek (Svoboda) – 24. Jánský, 54. Hübl (Lukeš, Ručinský)

MOUNTFIELD HK – HC ŠKODA PLZEŇ 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Dej (Pláněk), 34. Valcourt (Čáp) – 10. Kratěna (Bližňák)

HC OLOMOUC – HC SPARTA PRAHA 2:6 (0:3, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 23. Buc (Škůrek, Ondrušek), 38. Knotek (Buc) – 10. Klimek (Forman, Hlinka), 18. Kumstát (Pech, Rolinek), 20. Pech (Kumstát), 37. Buchtele (Mikuš, Ďaloga), 47. Sabolič (Pech), 49. Hlinka (Forman)

HC KOMETA BRNO – HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Vondráček (Dočekal, Koreis), 19. Ton (Dočekal), 20. Kempný (Hruška, Hanzlík), 23. Káňa (Dočekal, Čermák), 24. Mrázek (Němec, Ostřížek), 31. Dočekal (Hanzlík, Čermák), 41. Ton (Ptáček, Malec) – 41. Sýkora (Tybor, Havlík)

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HC VÍTKOVICE STEEL 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 18. Jelínek (Šimek, Bulíř), 23. Jelínek (Gřegořek, Filippi), 53. Valský (Gřegořek, Plutnar), 59. Filippi – 46. Szturc (Kovář, Stehlík), 48. Hlinka (Kovář, Burger)

HC SLAVIA PRAHA – HC ENERGIE KARLOVY VARY 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Vlasák (Doležal, Bednář) – 39. Duda (Balán, Bartek), 60. Vachovec (Harant)