Dejte si na workoutovém hřišti do těla. Cviky, které stojí za vyzkoušení

Dejte si na workoutovém hřišti do těla. Cviky, které stojí za vyzkoušení

Stále je vaše oblíbené fitness centrum zavřené? Pak jistě přemýšlíte nad tím, jak jinak si dát pořádně do těla. Zatímco někdo svolil k běhu, jiný pátrá po možnosti venkovního posilování. Často už i malé města mají své vlastní workoutové hřiště, kde najdou vyžití děti i dospělí. Není výjimkou, kdy se otec  jde protáhnout na hřiště se svým synem. Nezřídka jde vidět, kdy i babičky si jdou sednou na parkové lavičky a jejich vnukové si jdou zasportovat.

Workoutové hřiště je takové venkovní fitness. Nemluvíme o ničem novém, je to zkrátka taková tělocvična pod širým nebem. Díky aktuální pandemii koronaviru o workoutová hřiště vzrostl zájem. Lidé vyhledávají místa, kde si mohou zacvičit a města chtějí být tím nejlepším místem k životu. Proto investují právě do posilovacích prvků, jež poté navštěvují lidé všech věkových generací. 

Workoutová hřiště přináší řadu benefitů

Před zmíněným samotných cviků, které lze na workoutovém hřišti vykonávat, stojí za zmínku také benefity, které toto venkovní fitness přináší. Předně se načerpá dostatek vitaminu D z všudypřítomného sluníčka. Jelikož budeme nuceni cvičit jenom s vlastní váhou, poznáme, jak na tom po silové stránce vlastně jsme. Při jednotlivých cvicích navíc zatížíme svaly zcela jiným způsobem než doposud. 

Cviky, které stojí za vyzkoušení

Stojíte před hrazdami a nevíte, jaký cvik provést? Ze všeho nejdříve se pořádně zahřejte, ať tím připravíte tělo na následující zátěž. Poté zkuste shyby nadhmatem, což je jeden z nejtěžších cviků, který rozvíjí zádové svalstvo. 

Pokud chcete zkusit něco snazšího, procvičte si břišní svaly na připravených prknech nebo lavičkách. Ruce lze posilovat na nízké hrazdě – stačí se začít přitahovat. Kliky lze provádět na připravených bradlech a ramena můžete potrápit pomocí expanderu a upažování.

Možností je však celá řada. Každé workoutové hřiště nabízí trochu jiné možnosti, ovšem pokaždé zde můžete makat na maximum. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz