Dortmund konečně zvítězil, Bayern si připisuje první výhru v novém roce

V páteční předehrávce 20. kola bundesligy jsme mohli sledovat zápas dvou týmu, které bojují o Ligu mistrů. Schalke hostilo Borussi Mönchengladbach a očekával se vyrovnaný duel. Domácí nakonec těsně zvítězili, když Boateng z pravého křídla naservíroval Barnettovi míč přesně před bránu a ten dal jedinou branku utkání.

V sobotu se od Dortmundu očekávalo vítězství, jako dlouho ne. Proč? Hráli s Freiburgem, který je také na sestupových pozicích a jak fanoušci, tak i hráči doufali, že krizi prolomí. A podařilo se. Dortmund odehrál skvělý zápas a vyhrál 3:0. První branku dali po skvělém presingu a po katastrofální přihrávce domácích. Ta třetí také stala za to. Pastva pro oči. Několik hráčů si v rychlostí vyměnilo míč a akci zakončili gólem. Aubameyang byl u všech branek, dvě dal a na jednu přihrál. Borussia zvítězila po šňůře pěti utkání bez vítězství.

V sobotu na sebe narazili ve vzájemném utkání dva nováčci. Köln hostil Paderborn. Köln na jaře ani na potřetí neprohrál, ale jejich domácí bilance je hrozná. Doma získali zatím pouze osm bodů. Hosté od 2. listopadu nezvítězili a na jaře ještě nedali žádnou branku. Utkání skončilo 0:0.

Berlínská Hertha porazila venku Mainz 2:0 a dostala se alespoň pro toto kolo ze sestupových míst. Utkání se mohlo vyvíjet úplně jinak, ale vše zkomplikoval po polovině hry domácí golman Kurius. Při rozehrávce si nevšiml dotírajícího útočníka Herthy a ve snaze odkopnout míč fauloval právě hostujícího hráče a šel do sprch. Pokutový kop hosté proměnili a vedli. Do poločasu ještě přidali druhou branku. Po hodině hry se síly na hřišti vyrovnaly, neboť Lustenberger po druhé žluté musel opustit hřiště.

Bayern si až ve třetím jarním kole připsal první vítězství v novém roce, když si dokázali poradit na půdě Stuttgartu. Skóre otevřel dělovkou Arjen Robben a druhou branku obstaral náramnou střelou z přímého kopu David Alaba. Domácí neposlali na Manuela Neuera žádnou střelu a zůstávají na sestupových pozicích.

Wolfsburg doma jasně porazil Hoffenheim a upevnil si druhou příčku v bundeslize. První branku dal Bas Dost, který se po odchodu Oliće stal útočníkem číslo jedna. Na branku mu už ve třetí minutě utkání přihrála nová posila Schürrle. Druhou branku dál po hodině do prázdné brány Kevin De Bruyne, který dorazil střelu jednoho ze svých spoluhráčů, která mířila do břevna. Belgický záložník dal i třetí gól a domácí bez problému zvítězili.

Hamburg se radoval z druhého jarního vítězství, když dokázal doma porazit Hannover 2:1. Domácí táhli za kratší konec provazu, ale dokázali s minima vytěžit maximum a brali tři body. Jaroslav Drobný se vyznamenal, když ve 23. minutě chytil penaltu. O tři minuty později si navíc hosté dali vlastní gól a to je položilo. Krátce po začátku druhého poločasu se prosadil Jansen a hosté už nedokázali dát dvě branky, nýbrž jen jednu.

Werder Brémy působí jako znovuzrozený. Dokázali vyhrát všechny tři jarní bundesligové duely a ze sestupových pozic se probojovali už na osmé místo! Tentokrát to odnesl silný Leverkusen. Domácím chyběl jejich nejlepší hráč Franco Di Santo, ale i tak si s papírově silnějším soupeřem dokázali poradit. Werder zvítězil 2:1 a na poháry ztrácí už jen 6. bodů. Navíc se jím podařilo zvítězit 4x po sobě! Fantastická forma tohoto tradičního německého celku.

V posledním utkání 20. kola německé bundesligy změřil Augsburg síly s Frankfurtem. Domácí neudrželi vedení 2:0 a s utkání si po remíze 2:2 berou jenom jeden bod. Augsburg doma na jaře získal 7 z 9 možných bodů a dostal se na čtvrté místo tabulky, Frankfurt po sérii nevydařených utkání je na 9. místě.