Druhá sezóna v NHL je vždy náročná, jak si vedou loňští nováčci?

První sezóna v NHL může být náročná, obzvlášť pokud byl hráč draftován např. v první desítce, je na něj vyvíjen tlak a očekává se, že bude předvádět dobré výkony. Pokud se hráči premiérová sezóna v NHL povede, v té další jsou očekávání ještě větší. Pokud se někomu naopak první sezóna nepovede, fanoušci očekávají, že právě v té další sezóně si hráč napraví reputaci a dokáže naplnit svůj potenciál. Pojďme se podívat, jak se letos vede některým loňským nováčkům.

 

Naplňují očekávání fanoušků

Aaron Ekblad, Obránce, Florida Panthers

Pro druhou sezónu si nelze nasadit laťku výše, než když hráč vyhraje Calder Trophy, tedy cenu pro nejlepšího nováčka. Ekblad získal tuto poctu minulou sezónu a s tím daným tlakem se vypořádává náramně. Jako teprve 19-ti letý obránce získává respekt napříč celou NHL a byl dokonce vybrán do výběru All-Star. Stal se oprou panterů, kteří se stávají černým koněm soutěže a vypadá to, že budou bojovat o účast v playoff. Tento mladý zadák byl v průměru na ledě téměř 21 minut v odehraných 42 zápasech a získal během nich devět gólů a deset asistencí.

Johnny Gaudreau, Útočník, Calgary Flames

Druhá sezóna v NHL pro Gaudreaua začala fantasticky. V prosinci ve 13 zápasech vyprodukoval 18 bodů (12+6), ukořistil 2 hattricky a byl zvolen první hvězdou měsíce. Celkově má 19 gólů a 24 asistencí a se 43 body je celkově 8. v kanadském bodování z celé NHL. Byl také zvolen do výběru All-Stars a tuto sezónu má zatím rozjetou tak, aby byla ještě lepší, než jeho nováčkovská, kdy dokázal vstřelit 24 gólů a posbírat 40 asistencí.

Evgeny Kuznetsov, Útočník, Washington Capitals

Evgeny Kuznetsov zatím hraje se stoupající tendencí. Během dosavadních 44 odehraných zápasů již překonal výkon z nováčkovské sezóny, kdy odehrál 80 zápasů. Posbíral již 15 gólů a 25 asistencí, dohromady tedy má 40 bodů (v loňské sezóně měl 37 bodů). V průměru tráví na ledě téměř 18 minut, což je o čtyři minuty více než loni.

John Klinberg

John Klinberg

John Klinberg, Obránce, Dallas Stars

Pozornost kolem Klinberga začala již před startem jeho druhé sezóny. Kdy superstar Tyler Seguin v září prohlásil, že si myslí, že Klinberg bude příští sezónu nejlepším hráčem týmu. Klinberg nezklamal a je jedním ze stavebních kamenů současného úspěchu „Stars“. Zatím nasbíral 6 gólů a 32 asistencí ve 46 zápasech a na ledu trávil v průměru téměř 23 a půl minuty.

Jake Allen, Brankář, St. Louis Blues

Allen se prakticky zlepšuje týden od týdne a postupně tak vylepšuje své statistiky. Již jeho první sezóna v NHL napověděla, že tento mladík má na to, aby byl u „Blues“ brankář číslo jedna, když měl průměr 2,28 gólů na zápas s úspěšností zákroků 91,3%. Letošní sezónu je na tom ještě lépe s průměrem 2,17 gólů na zápas a úspěšností zákroků 92,4% v odchytaných 33 zápasech.

Prozatím jsou za očekáváním        

Kevin Hayes, Útočník, New York Rangers

Na Kevina Hayese je možná vyvíjen zbytečný tlak a očekávání pro tuto sezónu nebyla reálná. Vše bylo způsobeno tím, že mu nováčkovská sezóna vyšla nad očekávání. Skončil s 17 góly s 15,3% úspěšností střel a dohromady nasbíral 45 bodů. Letos je jeho úspěšnost jen 9,7% a během 42 her nasbíral 20 bodů.

Michael Hutchinson

Michael Hutchinson

Michael Hutchinson, Brankář, Winnipeg Jets

Hutchinson letos dostal příležitost, aby se stal ve Winnipegu jedničkou, ale nebyl schopný tuto šanci využít. Loni měl celkem slušné statistiky, když po 36 zápasech měl průměr 2,38 gólů na zápas s 91,4% úspěšností zákroků. Letos už to tak slavné není, po 15 zápasech je jeho průměr 2,97 a úspěšnost 90,4%. Bude na sobě muset tedy ještě zapracovat, aby dokázal vytlačit Ondřeje Pavelce z branky, na záda mu také dýchá slibný nováček Connor Hellebuyck.

Anders Lee, Útočník, New York Islanders

Anders Lee si získal pozornost široké veřejnosti po tom, co v nováčkovské sezóně vstřelil 25 gólů a byl tak druhým nejlepším střelcem Islanders. Lee byl takto produktivní, zejména kvůli skvělé úspěšnost střel, a to 12,7%. Jeho úspěšnost letos ovšem spadla na pouhých 5,9% a to samozřejmě ovlivnilo jeho produktivitu. Letos Lee během 44 odehraných zápasů skóroval jen šestkrát.

Jonathan Drouin, Útočník, Tampa Bay Lightning

Drouinova kariéra zatím nemá dlouhého trvání, přesto je docela zajímavá. Jonathan byl draftován v roce 2013 jako trojka draftu. Loňská, pro něj první sezóna v NHL mu vyšla poměrně dobře. Nasbíral 4 góly a 28 asistencí v 70 zápasech. Očekávání pro tuto sezónu byla ještě vyšší, ale nenaplnila se. Drouina trápí zranění a odehrál jen 19 zápasů, během kterých dvakrát skóroval a šestkrát asistoval. Dokonce se proslýchá, že požádal vedení Tampy, aby ho vyměnilo do jiného týmu.

Filip Forsberg, Útočník, Nashville Predators

Loni měl Forsberg dobrou sezónu, když vstřelil 26 gólů, do té letošní se ale rozjíždí poněkud pomaleji. V říjnu dokázal vstřelit jen dva góly a v listopadu dokonce jen jeden. V prosinci to ale bylo už mnohem lepší, když skóroval hned sedmkrát. Zatím má po 45 odehraných zápasech na kontě 13 gólů a 16 asistencí. Uvidíme, zda udrží vzestupný trend a sezóna bude pro Forsberga nakonec přece jen úspěšná.

autor: DHO | sportyonline.cz

 

Více z hokeje

Online výsledky z hokeje


Štítky:  , ,

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz