Fotbalová sezona je tady! Jak vybrat kopačky?

Fotbalová sezona je tady! Jak vybrat kopačky?

Fotbalová sezona je v plném proudu. Sportovat se konečně smí, stejně jako chodit na fotbalové stadiony na zápasy. I když je tato sportovní aktivita opředena ještě množstvím hygienických a vládních opatření, lidé jsou rádi, že se znovu mohou přiblížit zatravněné ploše. Po rozvolnění opatření došlo k jedné věci, a sice k enormně rychlému výprodeji kopaček. Zatímco někteří si ulovili přesně ten kousek, který jim sedí, jiní se s koupí kopaček spíše unáhlili. Pojďme si prozradit, jak kopačky správně vybrat, ať později nelitujeme.  

Vybíráme podle typu podrážky 

Jenom fotbaloví nadšenci a aktivní hráči vědí, že nejsou kopačky jako kopačky. Jsou mezi nimi znatelné rozdíly, k nimž patří například typ podrážek. Známe lisovky, které jsou určené na tvrdý přírodní povrch. Jedná se o nejuniverzálnější typ podrážky a je mezi hráči nejoblíbenější. Poté existují kolíky, se kterými to víc bolí, když je po někom hodíte. Jsou totiž opatřeny šesti šroubovacími kovovými kolíky, díky nimž se lépe pohybujete po podmáčeném povrchu. Jinými slovy se hodí do měkkého terénu.  

A pak samozřejmě existuje kombinace obou dvou, a to jsou lisokolíky. Jsou určené do měkkého přírodního povrchu a jejich hlavní vlastností je, že umí rozkládat váhu na větší plochu, čímž dělají z kopaček opravdu pohodlnou obuv.  

Kopačky si musíte vyzkoušet 

I když jsme nyní odkázáni na online nakupování, kopačky nejsou boty, které si automaticky po příjezdu domů vezmete na hřiště. Je důležité si je vyzkoušet, protože ne vždy opravdu sednou. To, že znáte svou nohu ze stupnic běžně užívaných velikostí v Česku je jen bonus, ovšem nutně to neznamená, že vám daná velikost bude sedět.  

Kopačka by vám měla dokonale padnout. Neměla by vás tlačit, ani klouzat. Jen tak budou zajištěny opravdu dobré výkony na fotbalovém hřišti. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz