Jak vybrat rotoped

Jak vybrat rotoped

Rotoped je skvělým pomocníkem při domácím formování postavy v dolních partiích i shazování kil v jakémkoliv ročním období. Na trhu však existuje nepřeberné množství modelů, z nichž ne všechny dosahují stejných kvalit, a ne všechny jsou vhodné pro všechny cílové skupiny.  

Zohledněte počet uživatelů 

Při výběru rotopedu byste si v první řadě měli ujasnit, kolik lidí bude přístroj používat. Pokud jen vy sami, postačí vám i méně variabilní model vybraný na míru vašim tělesným proporcím, čímž ušetříte na ceně. Jestliže ale plánujete rotoped pro celou rodinu, rozhodně hledejte modely s nastavitelnými prvky a vyšší odolností, neboť přístroj bude daleko více zatěžován a bude potřeba jej přizpůsobovat proporcím jednotlivých uživatelů. 

Styl cvičení hraje významnou roli 

Promyslete si také, jaké cvičení od rotopedu očekáváte. Chcete si jen zpestřit sledování televize nenáročnou aktivitou, nebo plánujete tvrdé denní domácí tréninky? Podle toho byste měli volit kvalitu jednotlivých komponentů, a především správně vybrat váhu setrvačníku a typ brzdného systému. Podle požadavků na moderní technologie pak volte mezi klasickými modely a těmi s automatickou regulací zátěže. 

Vybírejte ideálně osobně 

Komfort rotopedu poznáte z parametrů uváděných výrobcem jen částečně, maximálně s ohledem na použité materiály. Proto v tomto případě jednoznačně platí, že je lepší jedenkrát vyzkoušet než stokrát přečíst. Doma si můžete udělat předvýběr modelů, které odpovídají vašim představám po technické a třeba i estetické stránce, pro finální výběr je ale nejlepší si daný model vyzkoušet na vlastní kůži, a to přímo již v takovém nastavení, které odpovídá vašim proporcím. Dejte si na čas a nebojte se i několikrát upravit řídítka nebo sedátko. Pokud se ani po několikerém ladění na rotopedu komfortně necítíte, není to ten pravý.    

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz