Jaro plné cyklovýletů se blíží. Jak se na cestu připravit?

Jaro plné cyklovýletů se blíží. Jak se na cestu připravit?

S příchodem nového typu onemocnění a s příchodem protiepidemických vládních opatření se zvýšil zájem o venkovní aktivity a sporty, které do té doby byly hodně opomíjené. Jelikož se uzavřela fitness centra a také plavecké bazény, lidé hledali sporty, které by mohli vykonávat i napříč aktuální situaci. Přece jenom sport je nejlepší odpuzovač stresu. Během léta se proto upnuli na kolo a začali podnikat cyklovýlety. Jelikož se období těchto dobrodružství zase kvapem blíží, nabízí se otázka, jak se na cestu připravit.  

Ze všeho nejdříve zkontrolujte kolo 

Je chybou si myslet, že po zimních měsících, kdy kolo trávilo svůj veškerý čas v kůlně, bude naprosto v pořádku. Než vyjedete na cyklovýlet, je zapotřebí kolo pořádně zkontrolovat. Není tajemstvím, že kola se zhruba po sedmi až čtrnácti dnech začínají vyfukovat, proto je budete muset znovu nahustit. Co také zkontrolujte, tak samozřejmě brzdy a kolo s vidlicemi. Otřete je, zkontrolujte řetěz, svítící světla a vydejte se na výlet.  

Mějte u sebe servisní brašnu 

Abyste si dokázali poradit i v situacích, kdy dojde k nehodě během jízdy, je dobré mít vždycky s sebou servisní brašnu. Ta se obvykle připoutává rovnou na kolo a bývají v ní cyklistické nezbytnosti. Kromě pár nářadí tam mějte také náplasti, dezinfekci a pár dalších součástí běžné lékárny, kdyby přece jenom došlo k úrazu.  

Zámek na kolo je samozřejmost 

Nikdy nevíte, jestli se náhodou někde na chvíli nezastavíte. Jestli si například neuděláte zastávku na hradě, zámku nebo třeba jenom v restauraci, kde vás nalákají na vynikající menu. Proto u sebe mějte vždycky zámek na kolo, s jehož pomocí kolo přivážete k plotu a nebudete se muset obávat toho, že vám kolo někdo ukradne.  

Na záda cyklistický batoh 

Samozřejmě součástí cyklistického vybavení je také batoh, který by měl být určený právě k tomuto sportu. Bývají navržené přímo na kolo, jsou zpravidla menší, hezky obepínají záda a nezavazí při jízdě. Do něj si dejte láhev s vodou a samozřejmě sluneční brýle, které při jízdě vytaste, i když zrovna nesvítí sluníčko. Mohou vás totiž chránit před muškami i větrem.  

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz