Kalisthenika jako populární typ cvičení. Pyšní se řadou benefitů

Kalisthenika jako populární typ cvičení. Pyšní se řadou benefitů

I když je dnes trochu těžší žít zdravým životním stylem, když řada sportovišť je zavřená nebo otevřená za splnění podmínek, najdou se sportovní aktivity, které je možné vykonávat i během karantény nebo panujícího onemocnění. Mluvíme předně o kalisthenice, což je cvičení s vlastní váhou. Tento typ cvičení se stal populárním v době, kdy se začala ve městech a obcích sestavovat workoutová hřiště.  

Co je to kalisthenika? 

Jak již bylo zmíněno, jedná se o typ cvičení, který pracuje jenom s vlastní váhou, s vlastní hmotností. Zatímco začátečníci ocení, že si nemusí kupovat žádné vybavení, když nevědí, jestli u cvičení zůstanou, pokročilí zase zdokonalují svou kondici a sílu.  

I když se při kalisthenice nevybudují obří svaly, zase budou o něco výkonnější než ty, na kterých budete pracovat v posilovně. Kromě toho nabízí cvičení i celou spoustu dalších výhod 

Kalisthenika a její výhody 

Jakýkoliv pohyb je pohyb – to by vám jistě řekl nejeden trenér, který chce docílit toho, abyste se hlavně hýbali. Pokud však kývněte na kalistheniku, čerpat můžete z jejích benefitů. Předně mluvíme o komplexním cvičení. Neposilujete jenom jednu konkrétní část těla, ale zapojujete tělo celkově. Zapojujete více kloubů, více svalových partií.  

Také si lze sestavit takový trénink, který vám bude vyhovovat. Cviků s vlastní hmotností je celá spousta a hezky se kombinují. Je prakticky na vás, jakým tempem “pojedete”. I to je na tomto cvičení skvělé. Nemusíte se s nikým srovnávat. Orientujete se jenom na své vlastní limity. Díky pravidelnosti můžete postupně své nároky na sebe samotného zvyšovat.  

Zvyšujete flexibilitu svalů a také mobilitu kloubů. Navíc pracujete na lepší koordinaci a zlepšujete své reflexy. Především však budete na čerstvém vzduchu. Kalisthenika se zpravidla cvičí venku na zmiňovaných workoutových hřištích. Pokud se neuchýlíte do pohodlí domova, budete moct čerpat s neomezených prostorů a síly čerstvého vzduchu. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz