Marseille remizovala potřetí v řadě, Lyon stále vede o dva body před PSG

Nice po třech remízových utkání 0:0 prohrálo doma s Monacem 1:0. Výsledek to je očekávaný, jelikož Monaco od začátku listopadu nedalo v žádném utkání víc než jednu branku. O výhře rozhodl těsně před závěrem utkání Bernardo Silva. Utkání sledoval i známy francouzský herec Jean-Paul Belmondo. Knížecí klub vyhrál venku počtvrté z posledních pěti utkání.

Adrien Rabiot odehrál své životní utkání a dvěma góly napomohl k výhře PSG nad Toulouse 3:1. Za hosty se po dlouhých třech a půl měsících trefil Wissan Ben Yedder, ale k bodovému zisku to nestačilo. Pařížané doma v lize ještě v této sezoně neprohráli. “Fialky“ zase venku od začátku prosince nebodovaly.

Kvůli hustému sněžení bylo utkání Évianu s Lorientem odloženo.

Korsický tým z Bastie vyhrál po třetí v řadě a dostal se do středu tabulky. Tentokrát porazili Lille 2:1. Na obě branky domácích přihrál bývalý hráč Lyonu Danic. V lize už devět utkání po sobě neprohráli! Skvělá forma tohoto týmu.

Rennes prodloužilo sérii na deset utkání, ve kterých nedokázalo v lize vyhrát. Ve 26. kole remizovalo doma s Bordeaux 1:1. Domácí nepodávají takové výkony, jaké by se od nich očekávaly. Kvalitu kádru mají velkou, proto se divím, že jsou až na třináctém místě v Ligue 1.

Caen doma rozstřílelo Lens 4:1 a tým nabírá na formě. Nevypadá to, že by se příští rok měli do Ligue 2 vrátit. Z posledních šesti utkání hned ve třech z nich dali čtyři branky! Druhý nováček, tedy Lens, má zcela opačnou formu. Po sedmé za sebou nevyhrál a je ve francouzské lize předposlední.

Lyon doma vítězí nad Nantes a připisuje si chudé vítězství 1:0. O jedinou branku se postaral Fekir. Do utkání konečně nastoupil také Alex Lacazatte. Branku sice nedal, ale po zranění neodehrál vůbec špatné utkání. V 91. minutě neproměnil pokutový kop Maxim Gonalons a tak o výhře domácích rozhodla jediná branka.

Po čtyřech utkáních Guingamp poznal hořkost porážky, když doma nestačil na Montpellier a prohrál 2:0.

Métám ani bod z Remeše nestačil k tomu, aby se odlepili ode dna tabulky. Vítěz Ligue 2 je i nadále na posledním místě. Utkání skončilo bez branek.

Ve šlágru kola se Saint-Étienne s Marseille rozešlo smírně. Domácí se dostali do vedení, když pokutový kop proměnil Gradel. Trenér Marseille poslal v 63. minutě na hřiště Batshuayiho, a ten se trenérovi za důvěru odvděčil. Za čtyři minuty dokázal dvěma brankami zápas otočit. I domácí trenér měl šťastnou ruku, když poslal čtvrthodinku před koncem na hřiště tureckého útočníka Erdinga. Ten domácím v nastaveném čase zachránil bod.