LM: oba zápasy skončily remízou, Xabi Alonso bude v odvetě chybět

Obě dnešní utkání skončila remízami. Utkání Šachtaru s Bayernem bezbrankovou, Chelsea s PSG si rozdělili body po remíze 1:1. Bayernu bude v odvetě chybět vykartovaný Xabi Alonso, který v 65. minutě, po druhé žluté kartě, zamířil do sprch.

Bayern Mnichov po ligové výhře 8:0 nad HSV doufal, že si skvělou formu přenese i do Ligy Mistrů. Soupeřem mu byl velmi ambiciózní, aktuálně druhý celek ukrajinské ligy, Šachtar Doněck. Domácí před utkáním vydávali odhodlaná vyjádření a do dvojzápasu s německým mistrem rozhodně nechtěli vstoupit odevzdaně, ale s chutí bojovat.

Hned od první minuty však aktivitou hýřil hostující Mnichovský celek. Utkání se hrálo ve velké zimě. Domácí hráli ze zabezpečené obrany a zejména na brejky. Bayern si však i přes neustálé napadání dokázal připravit pár slibně vypadajících šancí, aktivní byli zejména Robben a Thomas Müller. Na druhé straně občas zahrozil šikovný Brazilec Taison, který dokázal několikrát proniknout až do šestnáctky, o míč však vždy nakonec přišel. Utkání bylo plné emocí a žlutých karet, k vidění bylo i pár ostřejších slovních výměn.

Po výměně stran se Bayern dostal do silného tlaku. Skulinku v obraně si jim však najít nepodařilo. Emoce na hřišti dále přetrvávaly, a když Xabi Alonso v 65. minutě nedovoleně zastavil Alexe Teixeiru, uviděl před očima druhou žlutou kartu a zamířil tak předčasně do sprch. Nějaký super tlak se v závěru nekonal ani z jedné strany a konec zápasu byl spíše bojovný, než pohledný fotbal. Utkání nakonec skončilo 0:0.

José Mourinho se nakonec do branky Chelsea v zápase proti PSG rozhodl nasadit Thibauta Curtoise, ten však ze začátku zápasu moc práce neměl. Obě mužstva totiž do zápasu vstoupila spíše opatrně a svázána taktikou. Z počátku sice byli opticky lepší hráči Chelsea, ovšem nějakou zajímavou příležitost si nevytvořili. Domácí spoléhali na brejkové situace, některé dokázali přetavit až v zakončení, na otevření skóre to však nestačilo.

Ke konci prvního poločasu se kvalita předváděné hry docela zvedla. Oba celky dokázali zahrozit po standardních situacích. Nejprve domácí Lavezzi rozehrál rohový kop, který mezi tři tyče usměrňoval Cavani, Curtois však dokázal jeho pokus zneškodnit. Pouhé dvě minuty později kopala svou standardku také Chelsea. Hlavou zakončoval Bronislav Ivanovič a dokázal míč dostat až za záda Sirigua.

Do druhého poločasu vstoupili domácí velice aktivně a již po devíti minutách bylo srovnáno. Matuidi centroval a hlavou míč do sítě nasměroval uruguayský kanonýr Edinson Cavani. Tato branka domácí ještě více nakopla a zaplněný stadion své miláčky hnal dopředu. PSG již Chelsea do ničeho nepustili.

Narůstající tlak vyvrcholil šancemi Ibrahimoviče a Lavezziho, které hosté dokázali odvrátit jen s vypětí všech sil. Do konce zápasu musel belgický brankář řešit ještě několik těžkých situací, například hlavičku Ibrahimoviče po centru Maxwella.

Paris-Saint Germain bylo ve druhé polovině jednoznačně lepším týmem, svou aktivitu však nedokázali přetavit v to nejdůležitější, a to jsou góly. Svěřenci trenéra Mourinha tak mohou odjíždět relativně spokojeni, jelikož mohou být za remízu 1:1 rádi a do domácí odvety tak budou nastupovat s lepší výchozí pozicí než jejich soupeř.