Penalta po 8 vteřinách, další zaváhání Bayernu a 11 porážka Dortmundu

Bayern nedokázal zvítězit ani ve druhém jarním utkání bundesligy a doma remizoval se Schalke 1-1. V 17. minutě se do dobré příležitosti řítil Sidney Sam, ale za cenu červené karty a pokutového kopu ho Jerome Boateng zastavil. Následnou odfláknutou penaltu Choupo- Mottinga Neuer bez problému chytil. Skóre otevřeli domácí, když se netradičně hlavou prosadil po rohovém kopu Robben. O pět minut později si na rohový kop Schalke vyskočil Höwedes a stav byl nerozhodný 1-1. A tak také utkání skončilo. Domácí byli lepší a sám trenér Pep Guardiola byl s předvedenou hrou spokojen.

Wolfsburg se mohl Bayernu přiblížit na rozdíl pouhých šesti bodů, ale to by museli zvládnout vyhrát ve Frankfurtu. Nevyzpytatelný domácí tým o víkendu předvedl dobrý výkon a dokonce byl blízko vítězství, ale pro “vlky“ v závěru urval bod ve skvělé formě hrající De Bruyne. Wolfsburg venku neprohrál již tři zápasy v řadě.

Další favorit už nezaváhal. Borussia Mönchengladbach doma po nepřesvědčivém výkonu nakonec vítězí 1:0 a připisuje si do tabulky tři body. Branku vstřelil Patrick Herrmann a stal se společně s Hrgotou nejlepším střelcem týmu.

Hannover v sobotním utkání hostil Mainz. Utkání mělo nabídnout vyrovnanou bitvu. Ve 26. minutě se z hranice šestnáctky přesně trefil Jimmy Briand a domácí vedli. Čtvrthodinku před koncem se hostům podařilo vyrovnat a na jaře vybojovali 4 body ze dvou utkání.

Dormtund se po zimní pauze stále nevzpamatoval a nepřesvědčil ani ve druhém jarním utkání. Na začátku druhého poločasu jeden z hráčů Augbsurgu prošel obranou jako nůž máslem a po nešťastném odrazu se míč dostal na volného Bobadillu a ten krátce po začátku druhého poločasu dal jedinou branku utkání. Ani půlhodinová přesilovka v podání domácích nestačila k tomu, aby urvali alespoň bod. Dortmund prohrál již 11 utkání v lize a tentokrát to už bylo moc i na fanoušky. Už i ti nejvěrnější začali na své domácí svěřence bučet a pískat, šel s toho mráz po zádech. I trenér Jürgen Klopp se bezprostředně po utkání rozbrečel. Přímo z očí do očí si šel Weindenfeller a kapitán Hummels popovídat o své krizi. Augsburg zvítězil po třetí v řadě a dostal se na čtvrté místo tabulky !

Bayer Leverkusen zavítal na Olympijský stadión v Berlíně a odvezl si odtamtud plný počet bodů. Jedinou branku dal po centru z levého křídla Kießling. Leverkusen neprohrál v lize už pět utkání. Vedení Herthy došla trpělivost a odvolala kouče Luhukaye.

Werder Brémy se na jarní bundesligové zápasy skvělé připravil a dokázal zvítězit oba dva jarní zápasy. O víkendu porazili ve venkovním utkání Hoffenheim  2:1. Na výhře má největší zásluhu Franco Di Santo, který jednu branku dal a na druhou přihrál. Za oba dva jarní zápasy si argentinský útočník připsal 4 kanadské body za tři branky a jednu asistenci !

Stuttgart nedokázal využít své šance a z Kolína si odváží jenom jeden bod. Což znamená, že je pořád na sestupových pozicích. Utkání nám nenabídlo žádnou branku.

V utkání Paderborn – HSV se stala velmi kuriózní věc. Hosté rozehráli, 2x si vyměnili míč a následoval dlouhý pas na Jansena, kterého nešetrně fauloval domácí hráč a sudí odpískal už po 8 vteřinách utkání penaltu. Rafael van der Vaart jí bez problému proměnil.  Možná se jednalo o nejrychlejší odpískanou penaltu historie fotbalu. Hamburg to nakoplo a v utkání přidal ještě další dvě branky a po prvé se jím podařilo v této sezoně dát v jednom utkání více než dvě branky. Paderborn si na jaře vede mizerně, po dvou zápasech mají katastrofální skóre 0:8.