Přestřelka na Spartě, další prohra vedoucího Třince

47. kolo hokejové extraligy přineslo zajímavé zápasy a výsledky. Pokračuje boj o předkolo play-off. Třinec prohrál podruhé v řadě.

Hokejisté Sparty se doma utkali se Zlínem a divákům nabídli gólové hody. Těžko by někdo před zápasem tipoval, že právě v zápase Sparty se Zlínem padne hned 13 gólů. Přestřelka byla zahájena až ve 13. minutě první třetiny Petrem Kumstátem a do konce třetiny náskok Sparty navýšil Sabolič. Ve druhé třetině padlo hned 8 gólů, kdy Sparta vedla již 4:1, ale Berani se nevídaným způsobem zvedli a po druhé třetině byl stav nakonec 5:5. Třetí dějství skončilo také smírně a tak se rozhodovalo v prodloužení, které ukončil již po 30-ti vteřinách Forman a připsal tak Spartě druhý bod z dnešního utkání.

V Karlových Varech na sebe narazili hráči domácí Energie a vedoucího Třince. A i zde se nakonec zrodilo překvapení, když třinečtí podruhé za sebou prohráli, tentokrát 3:5. Po první vyrovnané třetině byli třinečtí lepší ve druhé části, kterou ovlivnila častá vyloučení. Třetí třetinu však Karlovy Vary vyhráli přesvědčivě 3:0 a dokonale se postarali o velké překvapení. Karlovarští hokejisté navíc před tímto zápasem měli nejhorší ofenzivu v soutěži, přesto dokázali vstřelit vedoucímu Třinci pět gólů.

V dalším dnešním zápase si v pohodě poradil Litvínov se Slavií v poměru 4:1, když vedl již 4:0 po druhé třetině. O čisté konto připravil litvínovského brankáře až v 56. minutě Čermák z trestného střílení. O největší vzrušení v zápase se tak postarala situace ze 38. minuty zapasu, kdy byl slavistický brankář Svoboda zasažen bruslí do ruky a na krátkou chvíli dokonce ztratil vědomí. Lékaři obou týmů však Svobodu rychle ošetřili a nakonec se ukázalo, že má hlubokou tržnou ránu na zápěstí. Jinak je v pořádku.

Hokejisté Plzně se utkali s brněnskou Kometou a zvítězili po velké bitvě nakonec 3:0. Brněnští hokejisté se hlavně ve druhé části hodně snažili a často dokázali dostat domácí pod tlak, gólu se však nedočkali. Plzeň bojuje o co nejlepší pozici před play-off a vyhráli poprvé od reprezentační pauzy. Naopak Kometa padla po čtyřech výhrách v řadě.

Liberečtí vyhráli v Pardubicích 3:4 PP. Zápas se hrál ve vysokém tempu a pardubičtí prakticky v celém zápase museli dotahovat na dobře hrající Liberec. Po 60-ti minutách skončil zápas 3:3 a v prodloužení rozhodl o výhře hostů Filippi, když se trefil v přesilové hře.

V dalších dnešních zápasech si poradili hokejisté Vítkovic s Olomoucí v poměru 3:1, hokejisté Olomouce nevyhráli již devětkrát v řadě. V Mladé Boleslavi moc gólů nepadlo a nakonec si výhru odváží Hradec Králové, když zvítězil 1:2.

Výsledky 47. kola Extraligy

HC VERVA LITVÍNOV – HC SLAVIA PRAHA 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Ručinský (Hübl, Jánský), 22. Petružálek (Ručinský, Pavlík), 32. Martynek (Gerhát, Trávníček), 40. Pavelka (Gula) – 55. Čermák (TS)

HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 3:4 po prodl. (1:1, 0:1, 2:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Gregorc (Radil, Zohorna), 46. Tybor (Benák), 48. Nahodil (Gregorc, Radil) – 5. Jass (Vampola), 33. Urban (Filippi), 47. Vitásek (Filippi, Valský), 63. Filippi (Plutnar, Gřegořek)

HC SPARTA PRAHA – PSG ZLÍN 7:6 po prodl. (2:0, 3:5, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Kumstát (Pech), 20. Sabolič (Buchtele), 21. Klimek (Pilař, Forman), 26. Pech (Pilař), 36. Rolinek (Kumstát, Pech), 49. Rolinek (Pilař), 61. Forman (Buchtele) – 24. Okál (Leška), 32. Čajánek (Žižka, Okál), 35. Čajánek (Veselý), 37. Holík (Vlach), 38. Žižka (Matějíček), 53. Kotvan (Ondráček)

HC ŠKODA PLZEŇ – HC KOMETA BRNO 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Bližňák (Mozík, Kadlec), 33. J. Sýkora (T. Sýkora, Pulpán), 56. Balej (Lev)

HC ENERGIE KARLOVY VARY – HC OCELÁŘI TŘINEC 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 19. Bartek (Balán, Deyl), 30. Bartek (Duda), 42. V. Tomeček (R. Hruška, J. Tomeček), 58. Duda (Balán), 60. Duda (Balán) – 2. Š. Ružička (Plíhal, Nosek), 25. Hrabal (Hrňa), 31. Dravecký (M. Růžička)

HC VÍTKOVICE STEEL – HC OLOMOUC 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Huna (Zíb, Roman), 27. Olesz (Stehlík), 48. Stehlík (Svačina, Roman) – 22. Laš (Herman)

BK MLADÁ BOLESLAV – MOUNTFIELD HK 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Klimenta (Ovčačík, Robar) – 19. Dej (Čáp), 56. Čáp