AS Řím remizoval doma popáté v řadě, Juventus mu ale neodskočil

AS Řím má problémy v koncovce a potvrdil to i ve 23. kole, kdy nedokázal vstřelit branku poslední Parmě. Juventus mu ale neodskočil, protože díky neproměněné penaltě remizoval v Ceseně 2:2. Znovu zářila Fiorentina a podruhé v řadě zvítězil i Inter, především díky skvělému výkonu Fredyho Guarína.

V prvním sobotním duelu uspěla Fiorentina a potvrdila svou skvělou formu, díky výhře v Sassuolu se posunula na 4. místo. Fialky se musely obejít bez Maria Gómeze, šanci tak dostal Khouma Babacar a poprvé se v dresu Fiorentiny představil Mohamed Salah.

A právě tato dvojice zařídila výhru. Ve 30. minutě po krásné individuální akci překonala Consigliho přízemní střelou právě posila z Chelsea, o dvě minuty později dostal míč od Salaha ve vápně Babacar a dlouho se střelou neotálel. Po hodině hry poté vítězství potvrdil svou druhou trefou Babacar, tentokrát mu přesně přihrál Pizarro. Čestný úspěch zaznamenali domácí v 67. minutě, hlavičkou snížil na konečných 1:3 Domenico Berardi.

Ve druhém sobotním duelu uspělo poněkud překvapivě Palermo, které doma nedalo šanci Neapoli. Výhre 3:1 znamená posun na osmou příčku, Neapol zůstává třetí.

Ve 14. minutě se do dobré šance dostal De Guzmán, ale Sorrentino předvedl dobrý zákrok. Vzápětí téměř od poloviny vystřelil Achraf Lazaar a překvapil gólmana Cabrala. Následně zafungovala spolupráce dvou útočníků a po Dybalově přihrávce skóroval Vazquéz.

Neapol se dostala do několika větších šancí, ale všechny dokázal zlikvidovat výborně chytající Sorrentino. Nestačil až na střelu Manola Gabbiadiniho, v té chvíli už ale bylo po utkání. Třetí branku domácích dal po šikovné hlavičce Vazquéze Luca Rigoni.

V neděli se jako první do boje pustily AC Milán a Empoli a Rossoneri potvrdili svou kolísavou formu. Díky brance Mattia Destra se dostali do vedení, v 68. minutě ale Hisaj našel v pokutovém území hlavu Maccaroneho a bylo vyrovnáno.

Sedm minut před koncem poté zahrál rukou mimo pokutové území Diego López a rozhodčí Paolo Valeri neměl jinou možnost, Lópeze poslal předčasně do sprch. Krátké oslabení ale již nic neznamenalo, AC udrželo remízu.

Stejně si vedl i AS Řím, který překvapivě nedokázal skórovat proti poslední Parmě. Přitom již nastoupila útočná dvojice z Pobřeží slonoviny Gervinho-Doumbia, jenže hostující gólman Mirante předvedl vynikající výkon. V první půli si na něm několikrát vylámal zuby Ljajič, ve druhé poté Ashley Cole.

Juventus ale Vlkům nedokázal uniknout, kdyby porazil Cesenu, vedl by již o devět bodů. Stará dáma ale podruhé z posledních tří zápasů dva body ztratila. Do vedení se dostali senzačně domácí, Defrel našel Djuriče a Buffon neměl nárok. Do kabin šli však spokojenější hosté, ve 27. minutě využil precizního centru Pogby hlavičkující Morata a za šest minut překvapil Lealiho střílející Claudio Marchisio.

Cesena však dokázala najít odpověď a ve druhé půli srovnala krok, Djurič tentokrát přihrával a Franco Brienza krásnou střelou znovu překonal Buffona. Rozhodující okamžik mohl přijít v 81. minutě, Stefano Lucchini si podržel protihráče, ale následnou penaltu Arturo Vidal neproměnil, když ani netrefil branku. Přesto Juventus nadále vede Serii A o sedm bodů.

Gólové hody byly k vidění v Bergamu a především v Janově. Tamní FC rozdrtil Hellas Veronu v poměru 5:2 a dostal se již na šesté místo. Hotovo bylo již po půli, jednou si srazil míč do vlastní sítě Agostini a dvakrát se trefil útočník Niang.

Jediný, kdo dokázal odpovědět na domácí trefy, byl Luca Toni, který skóroval v prvním poločase a také na začátku druhého. Jenže narozdíl od hostující Verony Janov své nabídnuté šance využíval, v 65. minutě tak zamířil přesně Bertolacci a čtyři minuty před koncem se po krásné akci prosadil i Diego Perotti.

V Bergamu uspěl hostující Inter, který se po druhé výhře v řadě probojoval již do první desítky. Poprvé v Serii A se trefil Xherdan Shaqiri, který i s přispěním štěstí dokázal již ve 2. minutě utkání proměnit penaltu.

Hvězdou duelu ale byl vyhlášen Fredy Guarín, který jeden gól připravil a dvě branky sám vstřelil. A byly to parádní trefy. Smolařem utkání a snad i celého kola můžeme vyhlásit Yohana Benalouaneho. V 52. minutě totiž ostře zajel do Maura Icardiho a rozhodčí Luca Banti mu udělil žlutou kartu.

Benalouane si ale neodpustil na adresu rozhodčího nemístné poznámky a během jedné minuty tak inkasoval druhou žlutou a následně tedy i červenou kartu. Za stavu 1:2 tak přišlo naprosto nesmyslné vyloučení, kterým Benalouane sebral Atalantě naději na bodový zisk a zřejmě ho nemine i interní trest.