Šlágr kola skončil remízou, Marseille remizovala a na Lyon se nedotáhla

Páteční předehrávka mezi Saint Étienne a Lens nám nabídla skvělý fotbal, velké množství šanci a hlavně plno branek. První z nich dal kamerunský záložník N’Guemo a stála vážně za to. Razantní střela do růžku znamenala vedení domácích. Kamerunec nastoupil teprve do pátého utkání v této sezoně. Na 2-0 zvyšoval po zmatku v obraně Lens Mollo. Ve 46. minutě přišel Touzghar pomoci Lens se zápasem ještě něco udělat. Neuběhlo ani půl hodiny a už to bylo 2-2. Lens se dokonce dostalo do vedení, ale v nastaveném čase se parádně trefil Erding a utkání skončilo remízou 3:3. Lens odehrálo tři skvělá utkání v řadě, ale z každého vytěžilo pouze bod.

Rennes v sobotu okradlo o body favorita z Marseille. Za domácí se trefil švédský útočník Ola Toivonen, za hosty skóroval Ocampos, který oslavil svůj debut v dresu Marseille gólem a zachránil hostům bod.

Bastia si doma poradila s Méty a neprohrála v lize již sedm utkání v řadě. Domácí dali obě branky v druhém poločase a zvítězili 2:0. Méty jsou na posledním místě tabulky a vypadá to, že se po minulém roce, kdy vyhráli Ligue 2, opět vrátí do druhé nejvyšší francouzské ligy.

Nováček Caen si vede přece jen líp, než Méty. V lize zvítězili po čtvrté v řadě a pomalu stoupají tabulkou. Tentokrát porazili Toulouse 2:0. “Fialky“ na tom teď nejsou zrovna nejlépe a s každým dalším utkáním jdou tabulkou dolů. Jsou pouze dva body od sestupových pozic.

Utkání Évian – Bordeaux nám žádnou vyloženou šanci nenabídlo, ale branka i tak padla. V 11. minutě se náramně trefil tuniský záložník Khazri a hosté díky této trefě vyhráli 1:0.

Lille se po víkendovém utkání prodralo do středu tabulky, když “dogy“ dokázali zvítězit na hřišti Montpellieru 2:1.

Remeš nevyhrála pět utkání v řadě. Tentokrát prohráli doma s Lorientem 3:1. Druhou branku dal jednadvacetiletý portugalský bek Raphaël Guerreiro, který se v této sezoně trefil již po šesté. Z hranice šestnáctky trefil přímo horní růžek a ukazuje, že prožívá skvělou sezonu.

Guingamp si o víkendu připsal cenný skalp, když porazil Monaco. Knížecí klub v lize padl po dvou a půl měsících! Chorvatský gólman Danijel Subašić dostal po 842. minutách gól a Monaco podlehlo houževnatému soupeři 1:0. O jedinou branku se postaral Lévégue. Monaco hrálo 70 minut přesilovku, ale s ní nic nevytěžilo. Hosté odmítli dostat se po zaváhání Saint Etienne na čtvrté místo, naopak Guingamp se po tomto vítězství dostal přesně do středu tabulky. Nutno dodat, že gólman domácích odchytal své životní utkání.

Nice doma po nezáživném utkání remizovalo s Nantes 0:0. Domácí Carlos Eduardo sice branku dal, ale rozhodčí odmávl ofsajd. Jestli byl, tak milimetrový. Oba týmy mají stejně 33 bodů a jsou na osmém, respektive devátém místě.

Šlégr kola skončil remízou. Lyon si rozdělil body s PSG po remíze 1:1. PSG bylo jasně lepším týmem, ale neproměnilo nejméně 5 tutovek díky fantastickému Anthony Lopesovi. Portugalský gólman se stal noční můrou pro Ibrahimoviće a Cavaniho, a byl překonaný až z penalty, ale až

napodruhé. Lyon si vytvořil minimum šancí, ale jednu proměnil a může být s bodem spokojený. Lyon neprohrál již devátý zápas za sebou v lize a vede tabulku o dva body před Marseille a PSG. Pařížané remizovali po třech výhrách v řadě a dělí se s Marseille o druhé, respektive třetí místo.

Výsledky 24. kola Ligue 1

Saint-Étienne – Lens 3:3
Branky: 18. N’Guemo, 58. Mollo, 83. Erding – 61. a 69. z penalty Touzghar, 77. Chavarria

Stade Rennes – Olympique Marseille 1:1
Branky: 27. Toivonen – 60. Ocampos

Bastia – Metz 2:0
Branky: 65. Kamano, 79. Boudebouz z penalty

Caen – Toulouse 2:0
Branky: 17. Privat, 71. Feret z penalty

Évian Thonon Gaillard – Girondins Bordeaux 0:1
Branka: 11. Khazri