Souhrn 22. kola Serie A: AS Řím utnul sérii remíz, Inter konečně zvítězil

AS Řím konečně dokázal zvítězit, v Cagliari vyhrál 2:1. Bez problémů ovšem uspěl i Juventus a rozdíl mezi prvním a druhým týmem Serie A tak nadále zůstává sedmibodový. Tři body si po boji připsala Fiorentina a radovat se konečně může i Inter, ten doma nedal šanci Palermu a zvítězil 3:0.

Na úvod 22. kola potvrdil výbornou formu Turín, který dokázal vyhrát počtvrté v řadě a poskočil už na 8. místo tabulky. Skvělou formu má i útočník FC Fabio Quagliarella, jenž se trefil popáté v posledních čtyřech zápasech.

Druhé sobotní utkání nabídlo velký šlágr kola, Juventus hostil AC Milán. A zvítězil zcela bez problémů. Hrálo se výtečné utkání, především v první půli. Do utkání lépe vstoupili domácí a ve 14. minutě se zaslouženě dočkali branky, Morata poslal do úniku Téveze, ten si počkal na správný moment a poté propálil padajícího Diega Lópeze.

Vyrovnání mohla přinést Ménezova střela, Buffon ale výtečně zasáhl. O sedm minut později už ale vyrovnáno skutečně bylo, po rohovém kopu Cerciho hlavou nedal Buffonovi šanci Luca Antonelli. Naděje hostů ale trvala jen tři minuty.

Ve 30. minutě nejprve skóroval Morata, rozhodčí ale branku kvůli těsnému ofsajdu neuznali. O minutu později vystřelil Marchisio a López musel míč vyrazit na roh. Z něj se míč dostal k Tévezovi, který jej poslal na volného Leonarda Bonucciho a italský obránce vlastně rozhodl o výhře svého týmu.

V 55. minutě nebezpečně střílel Pazzini a Buffon musel předvést vynikající zákrok. Po deseti minutách vypálil Vidal, a ačkoliv López jeho střelu vyrazil, na dorážku Moraty již nestačil. Juventus tak zvítězil 3:1, a jelikož uspěl i AS Řím, náskok zůstává stále vysoký, konkrétně sedmibodový.

Ano, Vlci utnuli sérii remíz a v Cagliari dokázali vyhrát 1:2. Důležitou první branku vstřelil ve 37. minutě Adem Ljajič. Hostům stále chybělo několik útočníků a tak šanci dostal i Daniele Verde. Ten nakonec na hřišti vydržel celé utkání a připravil vítěznou branku pro střídajícího Leandra Paredese. Domácí totiž ještě v závěru dokázali snížit, v páté minutě nastavení zaznamenal čestný úspěch Cagliari taktéž střídající Paul-José M´Poku.

Třetí zůstává Neapol, která v domácím prostředí nedala šanci oslabenému Udine. Jediným dvougólovým střelcem utkání byl přitom hostující útočník Cyril Thereau, jednou se ovšem trefil do vlastní sítě.

Neapol zvítězila stejně jako Turín počtvrté v řadě a kráčí za předkolem Ligy mistrů. Po nečekané remíze Sampdorie se o skóre na čtvrté místo propracovala taktéž ve skvělé formě hrající Fiorentina, která doma zvládla napínavé utkání s Atalantou.

V 9. minutě šli přitom do vedení hosté, Zappacosta se prosadil hlavou. Za dalších devět minut už ale bylo zaslouženě vyrovnáno, po nádherném centru Fernandeze z přímého kopu se hlavičkou prosadil i Basanta.

Šest minut po poločase se prosadil i Mario Gómez, pomezní rozhodčí ale odmával ofsajd. A tak si diváci na další branku museli počkat do 76. minuty, po krásné individuální akci se trefil Alessandro Diamanti. Jenže tato branka se nakonec vítěznou nestala.

Sedm minut před koncem se po parádní akci střelce prvního hostujícího gólu trefil Richmond Boakye a znovu se začalo od nuly. Rozhodnutí přinesl moment z předposlední minuty, Matias Fernandez centrem našel ve vápně nohu Manuela Pasquala a italský záložník v důležitém okamžiku prokázal své kvality, propálil Sportiella a zajistil fialkám tři body.

Po třech zápasech se může radovat i Inter, doma nedal sebemenší šanci Palermu. Dvě nové akvizice (Podolski, Shaqiri) se sice znovu neprosadily, ale domácím zajistil tři body útočník Mauro Icardi, autor dvou gólů. Jednou se po přihrávce Shaqiriho trefil i Fred Guarín a Inter se tak posunul o tři příčky vzhůru na 10. místo.

22. kolo se dohrává až ve středu, kdy poslední Parma bude hostit osmnácté Chievo. I z tohoto utkání Vám nabídneme krátký report, obsažen bude v pátečním článku Týden v Itálii (4.).