Souhrn 43. kola ELH: Třinec Padnul, Sparta rozstřílela Vary

43. kolo extraligy ledního hokeje, bylo celkem gólově plodné. Také se odehrála dvě derby: Vítkovice-Třinec a Pardubice – Hradec. Na Spartě zase proběhla nyní již tradiční akce „Sparta vzdává hold“ což je akce na podporu hasičů, záchranářů, policistů a vojáků.

První dnešní zápas bylo tzv. “Ocelové derby“ tedy utkání mezi Vítkovicemi a Třincem. Před téměř vyprodanou vítkovickou ČEZ Arénou po gólu Noska z 8. minuty začal lépe hostující Třinec. To však nemělo dlouhé trvání, 2 minuty na to srovnával pohotově dorážkou v přesilovce Burger. To samé se ještě jednou opakovalo, nejprve pro Třinecké na 1:2 dával Orsava, poté ale znovu v přesilovce vyrovnal Olesz. Na startu 3. třetiny konečně strhli vedení na svou stranu domácí a to zásluhou Svačiny. Poté sice přidal druhý zásah Nosek, ale o výhře Vítkovic rozhodl necelých 5 minut před koncem Kucsera.

V dalším derby tohoto kola hostily Pardubice Hradec. Po první bezbrankové třetině se jako první prosadili domácí a to zásluhou Radila. Ve třetí třetině však začal aktivněji Mountfield a dokázal to přetavit až v gól, konkrétně se prosadil Skokan. V základní části už další branky nepadly, tudíž bylo na řadě prodloužení. Hned na jeho začátku rozhodl utkání pro Hradec sólovou akcí Šimánek. Hradec tak vyhrál i 4. východočeské derby.

V Litvínově se představila Mladá Boleslav. Ta však nezačala dobře a domácí šli ve 14. minutě do vedení zásluhou Lukeše. Ten přidal další gól i ve druhé třetině, ve které se ještě za domácí prosadila ikona klubu Martin Ručinský. Za hosty pouze v 50. minutě korigoval Trška na konečných 3:1.

Zajímavá přestřelka se odehrála v zápase Plzně se Slavií. Slavie, poslední tým extraligové tabulky, šla do vedení zásluhou přesilovkového gólu Bednáře. Poté srovnal Ján Sýkora a na začátku druhého dějství strhli vedení pro Plzeňské. Slávisté se ovšem nevzdali a další brankou Bednáře a Doležala znovu otočili. Tím však bláznivá 2. třetina neskončila, v 37. minutě vyrovnal Plzeňský Johnson a 81 sekund poté dokonal obrat Lev. Na konci utkání do prázdné branky dokonal 3. hattrick v sezóně Ján Sýkora, domácí zvítězili 5:3.

Liberec doma hostil Zlín. Domácí se museli obejít bez trenéra Rostislava Čady, který zažádal o uvolnění vedení klubu. Liberec tak vedl dosavadní asistent Milan Černý. Utkání bylo na góly skoupé, jediná světlá výjimka přišla ve 47. minutě a to z hole Zlínského Holíka v přesilové hře.

Mora Olomouc před zaplněným domácím stadionem hostila Kometu Brno a začala přímo skvěle! Po 50 vteřinách se prosadil domácí Herman. Pak ovšem následovala studená sprcha v podobě tří gólů Komety. Trefili se Koreis, Hruška a Burian. Herman přidal druhý gól a snížil na 2:3. Jenže ještě ve druhé třetině zvýšil na dvoubrankový náskok pro Brno Ostřížek. Ve třetí třetině rozhodli ve prospěch Brna Čermák a Vondráček. Za Moru v závěru pouze upravoval na 3:6 Knotek.

V posledním dnešním utkání zavítaly Karlovy Vary na led pražské Sparty. Sparta nastoupila v nezvyklých žlutých reflexních dresech, v rámci akce „Sparta vzdává hold“. K týmu Sparty se před utkáním připojili dvě posily, brankář Jaroslav Janus ze Slovanu Bratislava a jedna opravdu zvučná posila, konkrétně Michal Vondrka. Už po první třetině to zavánělo debaklem, když se za domácí prosadili Réway, prvním gólem v áčku Chlapík a Ďaloga. Ve druhé třetině se ještě prosadili postupně Buchtele, Kumstát, Procházka a Klimek a za stavu 7:0 pro domácí po druhé třetině bylo rozhodnuto a skóre připomínalo spíše exhibici. V poslední třetině se prosadil ještě Hlinka, hosté dokázali střelit alespoň čestný gól v přesilovce pět na tři zásluhou Hrušky. Sparťanský Volek však v poslední minutě proměnil trestné střílení a stanovil konečný stav 9:1.

Výsledky 43. kola hokejové extraligy :

HC VÍTKOVICE STEEL – HC OCELÁŘI TŘINEC 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Burger (Němec, Čerešňák), 35. Olesz (Štencel, Hlinka), 42. Svačina (Roman, Huna), 56. Kucsera (Vandas, Húževka) – 8. Nosek, 13. Orsava (Kreps), 48. Nosek (Adamský, Doudera).

HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE – MOUNTFIELD HK 1:2 po prodl. (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Radil (Korím, Semorád) – 42. Skokan (Červený, Pláněk), 62. Šimánek (Pilař)

HC VERVA LITVÍNOV – BK MLADÁ BOLESLAV 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Lukeš (Kubát, Jánský), 25. Lukeš (Jánský, Pavlík), 29. Ručinský (Petružálek) – 50. Trška.

HC ŠKODA PLZEŇ – HC SLAVIA PRAHA 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. J. Sýkora (Schleiss, Jeřábek), 24. J. Sýkora (Johnson, Pulpán), 38. Johnson (Jeřábek), 39. Lev (Kubka), 59. J. Sýkora – 12. Bednář (Šenkeřík, Sklenář), 35. Bednář (Vlasák), 37. Doležal (Šenkeřík, Stránský).

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – PSG ZLÍN 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 47. Holík (Vlach, Řezníček).

HC OLOMOUC – HC KOMETA BRNO 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Herman (Rachůnek), 34. Herman (Houdek, Skrbek), 56. Knotek (Skrbek, Cibák) – 11. Koreis, 25. Hruška (Ton, Honejsek), 27. Burian (Ptáček, Kempný), 37. Ostřížek (Dočekal), 49. Čermák (Dočekal, Káňa), 52. Vondráček (Burian).

HC SPARTA PRAHA – HC ENERGIE KARLOVY VARY 9:1 (3:0, 4:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Réway (Hlnka), 13. Chlapík (Volek), 20. Ďaloga (Buchtele), 22. Buchtele (Hlinka, Réway), 24. Kumstát (Rolinek), 28. Procházka (Chlapík), 29. Klimek (Rolinek), 57. Hlinka (Sabolič, Réway), 60. Volek – 58. D. Hruška (Balán, Duda).