Sportovní sázení jako druh investice

Sportovní sázení

V České republice je sportovní sázení sice stále považováno (podle Loterijního zákona) za hazard, všude na světě však od tohoto označení ustupují. Není totiž žádnou novinkou, že existují lidé, kteří si sportovním sázením vydělávají na živobytí.

Z pohledu profesionálního sázkaře je sportovní sázení druhem investice. Sázkař uzavírá pozici na trhu se sportovními událostmi podobně, jako by uzavíral pozice na akciovém trhu. Jeho cílem je přitom uhodnout pohyb ceny.

Pokud se sázkaři dlouhodobě daří nakupovat za výhodné ceny (tedy v případě sportovního sázení za kurzy vyšší, než jaké vzhledem k pravděpodobnost mají být), potom je v dlouhodobém horizontu ziskový.

Výhodné ceny u hodu mincí

Představte si to tak, jako byste házeli mincí. Pravděpodobnost, že padne orel je (při zachování férových podmínek) naprosto stejná, jako pravděpodobnost, že padne panna, tedy 50%. Pokud byste na takovou příležitost uzavírali sázky, abyste byli tzv. na svém, museli byste při každé panně (nebo orlovi) vyhrát dvojnásobek svého vkladu. Díky tomu byste při výhře pokryli všechny hody, ve kterých byste o svůj vklad přišli.

Cílem profesionálního sázkaře je ovšem hledat situace pro něj výhodné. Pokud by si tedy vsadil na hod mincí, potom pouze v případě, kdy by při každé panně dostal zpět trojnásobek svého vkladu. V dlouhodobém horizontu by tak pokryl všechny své výdaje na hody, ve kterých by o svůj vklad přišel, a ještě by vykázal pěkný zisk.

Přesně takhle se přitom profesionální sázkaři chovají i v sázkové kanceláři. Jejich cílem není prostě si vsadit. Tito sázkaři hledají výhodné ceny, z kterých by profitovali.

Jak začít?

Jestliže i vy chcete ze svého koníčka (sázení) udělat ziskové zaměstnání, máte spoustu možností. Na internetu narazíte na spoustu vzdělávacích materiálů, které vás problematikou provedou krok po kroku. Stačí jenom dostatek odhodlání a chuť se učit.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz