Jaké sporty vás dostanou po Vánocích do formy?

Jaké sporty

Každý člověk si po vánočních svátcích dává předsevzetí, konkrétně novoroční předsevzetí, u kterého je předem dané, že ho nedodržíme. Opravdu se jen minimální množství z těch, kteří si předsevzetí dávají, může později chlubit tím, že předsevzetí splnili. Drtivá většina lidí si dává předsevzetí zhubnout po vánočních svátcích kalorie, které nabrali díky neustálému jezení cukroví, ryb a salátů. Jenže jen málokdo ví, jak na to. Kromě zavedení zdravého jídelníčku bychom měli začít sportovat. Jenže jaké sporty nám pomohou dostat se do formy po Vánocích?

V současné době můžeme vykonávat opravdu jakýkoli sport. Záleží jen na nás, jakou sportovní činnost si vybereme. Pokud ale chceme shodit vánoční kila, doporučujeme níže zmíněné sportovní aktivity.

Už jste začali běhat?

K nejlepším sportům, jež nám pomohou zhubnout, patří jednoznačně běh. Běh je sport, který můžeme vykonávat zadarmo a kdykoli se nám zachce. Běhat by měli zejména lidé, kteří chtějí zhubnout pár kilogramů, nikoli obézní lidé, kteří mají několik kilogramů nadváhu. Obézní lidé při běhu výrazně zatěžují klouby, které si tímto sportem mohou odrovnat.

Udělejte si čas na plavání

I když je plavání časově náročnější sport, je velmi efektivní. Při plavání totiž hubnete všechny části vašeho těla, spalujete kalorie souběžně jak na rukou, tak na bříšku, na zadečku i na stehnech. Podmínkou ale je plavání minimálně hodinu, jelikož teprve až po půl hodině začíná tělo spalovat kalorie. Půl hodinu trvá, než metabolismus nastartuje.

Cvičíte doma?

Pokud nemáte čas na to chodit do posilovny, doporučujeme cvičit doma, a to konkrétně s online trenéry. Doporučujeme Jiliian Michaels, která je sice tvrdá trenérka, ale na druhou stranu je její trénink velmi efektivní. Mimo jiné je skvělá také Zuzka Light, která má pouze patnáctiminutová, leč takřka vražedná cvičení.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz