Tři zimní sporty, na které jsme se těšili celý rok

Tři zimní sporty

I když je pro mnohé až zdrcující, že jsme se museli rozloučit s teplými ročními obdobími, mnozí lidé jásají – jsou to převážně ti, kteří jsou zároveň milovníky zimních sportů a kteří jsou do zimních sportů doslova zbláznění. Zatímco teplé měsíce v roce byly plné outdoorových aktivit, jako je ježdění na kolečkových bruslích, skateboarding, cyklistika či běh, zimní měsíce se nesou ve znamení krapet jiných sportů, ale jak jsme zmínili, mnozí lidé se na tyto sporty opravdu velmi těší.

Pokud patří také k nadšencům do zimních sportů, nemusíme vám nejoblíbenější zimní sporty vyjmenovávat. Jestliže jste se na ně těšili celý rok, už máte dokonce připravené veškeré vybavení, které k vykonávání sportů budete potřebovat. Jestliže jste se až letos zařekli, že i během zimy budete sportovat, přinášíme vám seznam tří nejoblíbenějších zimních sportů.

1) Bruslení na ledě

I když jsou po celý rok otevřená krytá kluziště, není nad to se projet na rybníku za domem. Nemusíte za to platit, mimo jiné se zabavíte třeba už brzy z rána, když led nebude obývat jediný živý tvor. Navíc bruslení na ledě je skvělé kardio, během kterého dojde ke zrychlení metabolismu.

Bruslení na ledě je také skvělá příležitost, jak strávit volný čas s přáteli či partnerem. Na mnohých kluzištích se konají dokonce i zajímavé akce, jako Štědrý den na ledě nebo Valentýnské bruslení.

2) Lyžování

Bez dovolené na lyžích by nebyla zima. Lyžování je zkrátka sport, který sice většina lidí dělá rekreačně, na druhou stranu je to opět pohyb, během kterého dojde ke zrychlení metabolismu. V současné době je dobré začít s lyžováním co nejdříve, později totiž není mnoho příležitostí, jak se sport naučit, pokud tedy nemáte pevné odhodlání. Mnozí lidé, když se to nenaučí do dvaceti let, nechtějí se to učit už nikdy.

3) Běžkování

Běžky – kardio, které vám dá pořádně zabrat, pokud budete opravdu intenzivně chodit na běžkách. Je to ideální začátek i završení každého dne.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz