4 nejoblíbenější golfová hřiště na světě 

4 nejoblíbenější golfová hřiště na světě

Golf v naší zemi stále narůstá na popularitě. Golfová hřiště jsou rozeseta po celé naší zemi a představují způsob, jak si efektivně odpočinout v přírodě a načerpat nové síly. I když je zde prostředí velmi krásné, tato místa zřejmě naše zemička nepředčí. Kam se vydáme?  

Pine Valley, New Jersey 

Jen několik desítek kilometrů od New Yorku se nachází New Jersey. Místní Pine Valley Golf Club nepořádá žádné prestižní turnaje celosvětového významu, ale mezi hráči je skutečně oblíbenou destinací. Netradiční rozvržení jamek uprostřed borovicového háje nadchne zdatné i méně zkušené hráče. Uprostřed města máte možnost se ocitnout v samém srdci přírody a odpočinout si od každodenního shonu. Rekreační hru si zde dokonale vychutnáte.  

Royal Melbourne Golf Club 

Je libo místo, které bude na úrovni a dostatečně posh? Vydejte se k protinožcům. Tamní špičkové golfové hřiště Royal Melbourne Golf Club platí za nejkrášnější a nejkvalitnější golfový stánek na jižní polokouli. Jedná se o nejstarší a vůbec nejdéle fungující golfový klub v Austrálii.  

Cypress Point Club, Kalifornie 

Místo, kde je snad nejvíce slunečního svitu z celého amerického území, si samozřejmě nemůže nechat ujít přítomnost kvalitního golfového klubu. V Kalifornii se nachází hřiště přímo na pobřeží oceánu. Odpaly zde jsou skutečným zážitkem.  

Hřiště nevyniká svou délkou. Jedná se pouze o šest kilometrů. Zato ale atmosféra je zde skutečně nezapomenutelná. Východ a západ slunce je zde lahůdkou. Jemný vánek samozřejmostí. A dobrá společnost standardem. Složitost hřiště i jeho jednotlivých jamek je zde proslulá. 

St. Andrews, Skotsko 

Skotsko usiluje o samostatnost již dlouhou řádku let. Nejen kulturní, ale také sportovní tradice zde mají svůj pevný řád a místo. Každý rok se na St. Andrews koná jedno z nejprestižnějších golfových zastavení na světě. Turnaj zde patří k chodu klubu již více než tři dekády. Pokud byste si ale přáli vědět, jak dlouho se zde hraje golf, museli byste pátrat mnohem více v historických pramenech. Golf zde má tradici již od 15. století.  

Působivá místa, nemyslíte? 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz