Sporty pro dívky. Kde se holky najdou?

Sporty pro dívky. Kde se holky najdou?

Chcete dát své nejmenší ratolesti na nějaký kroužek, ale nejste si jistí tím, co by holky bavilo? Zatímco někteří rodiče chtějí rozvíjet jejich kreativitu a dávají je na kroužky tvoření, jiní je chtějí podpořit ve fyzické aktivitě. A tak je chtějí zapsat na sport. Jenže fotbal asi není to, co by je naplňovalo nebo snad ano? 

Balet vyhrává na plné čáře 

I když se najdou tatínkové, kteří chtějí mít doma fotbalistu, proto přihlašují holky na tento kroužek, v mnoha rodinách vyhrává názor maminky nebo dítěte samotného. A když se na to podíváme z tohoto hlediska, balet je jasným vítězem.  

Ať už je za tak vysokou popularitou tohoto sportu fakt, že jsou holčičky obléknuty do skutečně hezkých oděvů nebo že mohou tancovat jako princezny z pohádek, v každém případě je balet tím, na co zapsat svou ratolest, pokud chcete vyplnit její volný čas něčím přínosným.  

Nemusíte se ani obávat, že koupě piškotů nebo jiného potřebného vybavení bude vysoce drahá záležitost. Kdepak. Pořídit si ho lze levně v Decathlonu nebo podobných obchodech se sportovním vybavením.  

Tenis je také dobrá volba 

Pokud se však holkám balet nelíbí, zkuste navrhnout tenis. Ten vyhrává většinou u dívek starších, které se už vidí na profesionální dráze. Dalo by se říct, že mnohé holky se do tenisu zamilují až po prvním odpinknutém míčku. Proto je zkuste navést alespoň na první trénink a uvidíte, jestli je sport nadchne či nikoliv.  

Fotbal je pro holky zkrátka tabu 

Naopak fotbal není něčím, co by holky bavilo. Jak již bylo zmíněno, mnozí tatínkové si tento sport přece jenom chtějí prosadit, ale pokud chtějí brát na jistou váhu názor jejich dětí, fotbal to zkrátka a dobře nevyhraje.  

Dokonce bylo prokázáno, že pokud se dívky v brzkém věku stanou fotbalistkami, nejen, že budou mít příliš hrubé chování, ale také se z nich většinou stávají lesbičky.  

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz