U jakých sportů spálíte nejvíce kalorií než při běhu? 

U jakých sportů spálíte nejvíce kalorií než při běhu?

Běh patří k nejoblíbenějším sportovním aktivitám vůbec. Ne proto, že se do něj můžeme pustit prakticky kdykoliv a nic nás nestojí (až na chvilku našeho času), ale také mluvíme o skvělém způsobu, jak zhubnout. Pokud však chcete zhubnout rychleji a efektivněji, nabízí se řada dalších sportů. Co je tedy ještě účinnější než běh samotný? 

Skákání přes švihadlo 

Pokud chcete znásobit pravděpodobnost zhubnutí, zařaďte také k vašemu běhu také švihadlo. Skákání přes švihadlo je efektivnější při hubnutí než běh samotný. Patří taktéž do kardia a tuky se pálí zkrátka účinněji. Je však třeba u skákání přes švihadlo vytrvat. Pokud dokážete například skákat až deset minut ve středním tempu, dokážete spálit podobné množství kalorií jako při půlhodině joggingu.  

Navíc skákání přes švihadlo má také řadu dalších benefitů, a to například to, že účinně maže celulitidu a posiluje paže a záda. 

Lezení na stěně 

V posledních letech velmi atraktivní sportovní aktivita, která si získává stále více příznivců. Mluvíme o lezení na stěně, které je z pohledu hubnutí taktéž velmi atraktivním sportem, i když se to na první pohled nezdá.  

Při tomto pohybu se totiž zapojuje celé vaše svalstvo, a to přes hluboký stabilizační systém až po velké svaly na nohou nebo pažích a zádech. Mluvíme skutečně o komplexním cvičení, při kterém navíc zlepšíte i svou koordinaci.  

Veslování 

I když už v zimě tento sport nepřichází v úvahu, na jaro nebo v létě se vám jistě bude hodit myšlenka na něj. Když ji realizujete, můžete skutečně dobře zhubnout. Doporučuje ho dokonce sama vévodkyně Kate, která si taktéž veslovací půlhodinku nejednou dopřává.  

Jenom během půlhodiny intenzivního tréninku spálíte neuvěřitelných 400 kalorií, navíc tím velkou měrou posílíte ruce i zádové svaly.  

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz