5 důvodů pro in-line bruslení, aneb stravte jaro sportovně 

5 důvodů pro in-line bruslení, aneb stravte jaro sportovně

In-line brusle patří k oblíbenému sportovnímu náčiní, které vytahujeme po dlouhé zimě. Lidé se shodují na tom, že se jedná nejen o zábavný druh pohybu, ale kromě toho je to také do jisté míry pořádný relax. A když se k tomu přidá fakt, že se při in-linech také hubne, pravděpodobně nad pořízením bruslí nebudeme dlouho váhat. Pojďme si však shrnout rovnou 5 adekvátních důvodů, proč kolečkové brusle upřednostnit. 

Klouby tolik netrpí 

V porovnání s během, který je taktéž mezi lidmi velice oblíbený, jsou kolečkové brusle šetrnější ke kloubům. Zejména lidé s obezitou nebo nadprůměrnou váhou budou tento sport preferovat. Jelikož při sportování nedopadáte na zem, vyhýbáte se tedy otřesům, které byly pro klouby ruinující.  

Pro posílení svalů 

Kromě toho dochází také k celkovému posílení svalů. In-line bruslení je bezesporu jeden z nejlepších způsobů, jak se celkově zpevnit čili jak celkově zpevnit svou postavu. Při bruslení se zapojuje hned několik částí těla čili je to podobné jako při plavání, kde prakticky žádná partie nezůstává pozadu. Zde se zapojují hlavně stehna, boky a hýždě. 

Srdce se dočká posílení 

Vedle svalů jako takových musíme zmínit i srdíčko, které se díky kolečkovým bruslím také dočká jistého posílení. Pokud chcete předcházet vzniku kardiovaskulárních onemocnění, jež jsou bohužel velmi častým důvodem úmrtí u nás, nebudete nad in-liny dlouho váhat. 

Pro pevnější psychiku 

Nejen pro pevnější tělo, ale také pro pevnější psychiku. I to je další důvod, proč vsadit na kolečkové brusle. Zejména když se projedete podél vody budete naprosto nadšení z toho, jak příjemný a hezký pocit ve vás vznikne. 

Naučíte se rovnováze 

Kolečkové brusle slibují také pevnou rovnováhu. Díky pravidelnému ježdění na in-linech se naučíte daleko lépe ovládat své tělo i pracovat s rovnováhou jako takovou. Jste ostatně nucení přenášet váhu z jedné nohy na druhou. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz