Kouzlo overballu. Proč je podceňovaný? 

Kouzlo overballu. Proč je podceňovaný?

Cvičení s vlastní vahou zažívá časy renesance a tíhne k němu čím dál tím víc lidí, ale někdy je třeba vzít si do parády nějakou pomůcku. Třeba overball. Na jedné straně nenápadný, na druhé ohromný pomocník při posilování.  

Neprávem podceňovaný  

V dnešní době jsou posilovny i domácnosti přeplnění pomůckami na cvičení. Činky, posilovací gumy, provazy, závaží. Overball stál vždycky stranou. Neprávem. A pokud už o něj někdo projevil zájem, byly to zpravidla ženy. Jako by se tento jednoduchý, měkký a hebký míč zdál jako příliš snadné sousto, které je pod jejich úroveň. Problém je v tom, že odsuzujeme overball už po prvním setkání, ale nikoho nenapadne, co všechno nám může tato pomůcka nabídnout a dát tělu zabrat. Klame tělem a měl by být součástí tréninkové rutiny úplně každého.  

Kapka potu  

Overball se vyrábí v různých velikostech a “tvrdostech”, abyste si mohli sami zvolit, co je pro vás tak akorát a odpovídá vaší fyzické kondici. Není třeba hrát si na hrdiny a volit tu nejvyšší úroveň. Kouzlo overballu totiž budete odhalovat postupně s tím, jak se s ním naučíte pracovat.  

Primárně je určený na posilování a k protahovacím cvičením, ale budete zřejmě překvapení, kdy se vám po spáncích sveze pár kapek potu. Overball totiž vyžaduje poměrně hodně síly, tenze a schopnosti rovnováhy a balancu. A to je něco, co je bohužel i pro spoustu zarytých sportovců poměrně neznámý pojem. Tady nejde o opakování a zvedání těžkých vah, ani o svaly a pevné břicho. Cvičení s overballem cílí na střed těla, na hluboké svaly a skutečnou sílu.  

Cvičení trochu jinak  

Ležte nebo klečte, overball pevně sevřete mezi dlaně a paže natáhněte. Zatínejte tak, abyste aktivovali prsní svaly a protahovali ruce. Na posílení svalu na hrudi není lepšího a účinnějšího cviku.  

Lehněte na podložku, záda přitiskněte k zemi a overball dejte mezi kolena u pokrčených nohou, tlačte je k sobě a dozajista ucítíte tlak v bedrech, stehnech i na břiše.  

Zůstaňte tak, abyste měli overball mezi koleny a jako výchozí pozici mějte stoj spatný. Snižujte se do dřepu a pomalu se postavte. Nohy zabírají mnohem víc než při klasickém dřepu.  

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz