Jak zlepšit výkony na dřep 

Jak zlepšit výkony na dřep

Navštěvujete pravidelně posilovnu a rádi cvičíte nohy, ale nejste spokojení se svými dosavadními silovými výkony ve dřepu? Připravili jsme pro vás několik snadných tipů, které mohou poměrně rychle přinést pozitivní dopady na vaše výsledky. 

Správná technika 

Prvním krokem, který byste měli na cestě za lepším výkonem na dřepu realizovat je dosažení nejlepší možné techniky. Pokud chcete dlouhodobě posouvat svoji výkonnost a zároveň ochránit své zdraví, bez precizního provedení se zkrátka neobejdete. Zkuste si nastudovat dostupné návody a pokud možno i zkontrolovat správnost provedení od kvalifikovaného trenéra. 

Složení tréninku 

Jestliže zvládáte správné technické provedení, přichází čas na dobré sestavení tréninkových jednotek. Ke zlepšení silového výkonu ve dřepu budete muset logicky zařazovat i různé doplňkové cviky. Využít můžete různé variace samotného dřepu nebo i izolovanější cviky na strojích. I zde platí, že pokud nepatříte mezi zkušené cvičence, měli byste zvážit zakoupení služeb profesionálního trenéra, který vám pomůže sestavit plán na míru vašich individuálních potřeb. 

Dostatek prostoru pro regeneraci 

Trénink je samozřejmě základem silového progresu, ale svaly i síla rostou zejména během odpočinku. Nepřeceňujte proto své možnosti a mezi tréninkové jednotky zařazujte dostatek prostoru pro svalové zotavení. Zároveň se pokuste tělu regeneraci ulehčit například návštěvou sauny, vířivky či masáže. Dobrým sluhou může být i strečink a aktivní protahování svalů. 

Jídelníček jako součást úspěchu 

Posledním důležitým prvkem s přímým dopadem na vaše silové výkony je dostatečná a kvalitní strava. K rozvoji síly je samozřejmě potřeba energie, která by měla pocházet z kvalitních zdrojů. Kromě ní je díky kvalitní stravě zajištěna také zmíněná lepší regenerace a celkově tak dochází k maximalizaci silového potenciálů. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz