Jak zeštíhlit nohy? Pomoct může nejen běh 

Jak zeštíhlit nohy? Pomoct může nejen běh

Zeštíhlit nohy si přeje nejedna žena. Neustále vídají na titulních stránkách časopisů modelky nebo známé osobnosti, jejichž nohy jsou tak dokonale tenké, že po nich touží také. A tak do svých denních harmonogramů přidávají aktivity, o nichž se domnívají, že jim pomohou dosáhnout tohoto cíle. Co ale skutečně zabírá? Může pomoct opravdu jenom běh, na který se nejvíce sází? 

Pilates pro zpevnění celého těla 

Nejen běh je receptem pro krásné a štíhlé nohy. I když ano, na běh sází většina žen prakticky ihned, co si usmyslí dosáhnout štíhlých nohou až do nebes. V posledních letech se do popředí dostalo i takzvané pilates, které, i když se může na první pohled zdát, že se jedná o velmi jednoduché cvičení, pomáhá zpevnit opravdu celé tělo.  

Cvičební metoda je založená na pravidelném dechu a také plynulých, řízených pohybech. Tím dochází k opravdu efektivnímu cvičení, které zpevní i střed těla, který je povadlý většinou nejvíce. 

Plavání je vynikajícím kardiem 

Kdykoliv, kdy přijdete do plaveckého bazénu, máte tendenci zastoupit na první tobogán, který uvidíte. Jenže abyste zhubli nohy, musíte se pustit do aktivity, pro kterou jsou plavecké bazény určeny – musíte plavat. Mluvíme o fantastickém kardiu cvičení, při kterém se zapojují prakticky všechny svaly v těle, čímž se zpevňuje tělo jako celek.  

Abyste dosáhli ještě lepších výsledků, vyplatí se střídat jednotlivé styly v určitých intervalech. Střídejte ideálně prsa a kraul.  

Jízda na kole nejen v období léta 

Člověk by si řekl, že cyklistice po ukončení léta odzvoní, ale není tomu tak. Sportovní aktivita je i nadále dostupnou a oblíbenou, v České republice navíc velmi, velmi populární. Člověk se na ni může vydat s celou svou rodinou.  

Při jízdě na kole dochází k posilování nohou, a tím pádem i k tvarování dolních končetin. I když se zdá, že se zapojují pouze stehna, dochází k zapojování i lýtek.  

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz