Co je to HIIT cvičení a proč mu dát šanci 

Co je to HIIT cvičení a proč mu dát šanci

Zacvičit si tak, aby to mělo kýžené výsledky – plán či sen nejednoho člověka. Zejména ženy touží po hubeném, vypracovaném těle, ale bez dřiny to zkrátka a dobře nepůjde. Stejně tak to nepůjde bez zdravého stravování, při kterém vynecháváme sladké. Ostatně, cvičení HIIT je naším parťákem a přesně o něm bude nyní řeč. Je to totiž skvělý pohyb, díky kterému můžeme dosáhnout kýžených výsledků.  

Co je to HIIT? 

Ti, kteří aktivně cvičí, už jistě vědí, co to cvičení HIIT je. Jedná se o vysoce intenzivní trénink, který se v posledních letech stal doslova trendem. Jeho úkolem je především redukovat váhu bez jakéhokoli úbytku svalové hmoty. Vedlejším efektem jsou pozitiva spojená s podporou kardiovaskulárního systému.  

V praxi to znamená to, že zatímco například třicet minut provádíme cvik skutečně intenzivně, bez přestávky, poté deset vteřin odpočíváme. A takto to střídáme až do té doby, dokud nebude cvičební set u konce. 

Organismus začíná spalovat prakticky ihned 

Díky tomu, že se jedná o skutečně výrazné střídání intenzit, můžeme spalovat tuky prakticky okamžitě. Je to tedy daleko efektivnější než jakýkoli jiný podobný aerobní pohyb. A díky tomu je tak efektivní, výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. 

Podle fitness trenérů vidíme výsledky už prakticky po 14 dnech, pokud se tedy cvičí alespoň dvakrát týdně. K tomu je ale samozřejmě nutné dodržovat jídelníček. Tato kombinace slibuje nejen zpevnění, ale také formování postavy, která se postupně zbavuje nepotřebného tuku.  

Lepší než kardio? 

Dokonce se řada profesionálů z oboru shoduje na tom, že mluvíme o daleko efektivnějším a účinnějším cvičením, než jakým je například jakýkoliv typ kardia cvičení. Procvičuje se celý pohybový aparát, střídají se různé intenzity. Dokonce je to účinnější i v případě, že HIIT cvičíte dobu kratší než kardio. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz