Rychlejší chůze nebo pomalý běh: zaručený lék nejen na kila navíc 

Rychlejší chůze nebo pomalý běh: zaručený lék nejen na kila navíc

Můžou vám ze všech stran říkat, že zhubnout můžete jedině během nebo jinou sportovní aktivitou. Jenže na takovou obyčejnou chůzi se bohužel zapomíná. A je to velká škoda. Z pohledu lékařského a odborného je chůze tím nejpřirozenějším pohybem vůbec. Pro tělo je to nejlepší kardio, které může podstoupit. Posílí se tím pleť, srdce, také se zapojí špatná nálada a celkově se zhubne. A to je jen špetka pozitiv, které rychlejší chůze přináší. 

To nejlepší kardio 

Pokud chcete zhubnout, určitě jste se rozhodli do svého dne zakomponovat sport, respektive pohyb. Ale není pohyb jako pohyb. Nemusíte nutně utíkat maraton každý den, stačí si najít lepší kardio, kterým je třeba jen rychlá chůze.  

Za takzvané kardio totiž považujeme prakticky jakýkoli pohyb či aktivity, při kterých se tepová frekvence pohybuje mezi pětapadesáti až pětašedesáti procenty. V praxi to vypadá, že se zadýcháte, ale jen tak, aby vám dech stačil na mluvení. Tím, že do svého dne zakomponujete kardio (čili například i rychlou chůzi), získáte řadu pozitivního. Co konkrétně se stane? 

Pozitivní benefity kardia 

Ze všeho nejdřív posílíte své zdraví i srdce. Pokud do svého dne zakomponujete kardio cvičení, srdce vám bude daleko lépe pracovat a bude celkově zdravější. Kardio totiž napomáhá regulovat hladinu cholesterolu v krvi i hladinu cukru v krvi, čímž funguje jako prevence.  

Kardio cvičení umí prospět také naší psychice. Při této aktivitě se totiž člověku vyplaví tuna hormonů, které na vás mají pozitivní dopad ze všech hledisek. Pomáhají například s depresivními stavy, proto s pravidelnou rychlejší chůzí nepřestávejte. 

Mezi benefity rychlejší chůze patří také zlepšení prokrvení těla. Krev během chůze (nebo jiného cvičení) proudí daleko rychleji a vede tím pádem i k lepší kvalitě vaší plet, případně také k lepšímu vyživování svalů.  

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz