5 nejlepších sportů pro dívky  

5 nejlepších sportů pro dívky

Sportování má nesrovnatelné zdravotní výhody. A takových zdravotních výhod může využívat každý. Po celém světě se dívky stále více věnují sportu a očekává se, že tento trend bude pokračovat. Sport umožňuje dětem osvojit si nové dovednosti, zapojit se do fyzické aktivity a socializovat se. Zde je výběr 5 nejlepších sportů pro dívky s ohledem na zdravotní přínos.  

Volejbal 

Volejbal je dnes jedním z nejpopulárnějších sportů na světě. Mezi mladými dívkami je údajně nejoblíbenějším kolektivním sportem. Pokud hledáte příjemný způsob, jak se zbavit stresu a napětí, volejbal může být tou správnou volbou. V tomto sportu mohou dívky využít své schopnosti a zároveň si naplno vyzkoušet svůj potenciál. Lze se ho snadno naučit a je vhodný takřka pro všechny. 

Fotbal  

Fotbal je tzv. “unisex” sport. Působí pozitivně na srdce a výrazně zlepšuje i sílu dolní části těla. Tento týmový sport může pomoci zlepšit sociální dovednosti a efektivněji zvládat emoce.  

Basketball 

Už dávno neplatí, že na basket musí mít dívka 190 cm, naopak i malé hráčky se mohou umístit pěkně vysoko. Mnoho škol a univerzit dnes podporuje účast dívek v basketbalových soutěžích. Je to zdravý způsob, jak rozvíjet soutěživost, sociální interakce a stát se týmovým hráčem, což se dá také využít v běžném životě. Týmové sporty mohou také napomoci zlepšit duševní pohodu a rozvíjet osobnost.  

Plavání  

Plavání je ideální aktivitou pro všechny věkové kategorie včetně lidí se zdravotním postižením, těhotných žen a dětí.  

Pravidelné plavání příznivě ovlivňuje mnoho věcí v našem těle, nejen že zapojujeme takřka všechny svaly, ale také působí na kardiovaskulární, dýchací a pohybový systém. Mimo to, ovlivňuje náš energetický metabolismus, imunitní a antioxidativní schopnosti organismu. Během plavání dochází k odlehčení páteře a ostatních kloubů, tudíž si dítě ve vodě i “odpočine.”  

Tenis  

Petra Kvitová a Karolína Plšková jsou důkazem, že je dobré hrát tenis. Tenis se soustředí na kardiovaskulární sílu zlepšuje cílevědomost, zrychluje mozkové funkce a posiluje zdravé sebevědomí. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz