Babí léto ve znamení pohybu. Jak konkrétně sportovat? 

Babí léto ve znamení pohybu. Jak konkrétně sportovat?

S odcházejícím tradičním létem nastupuje takzvané babí léto, které stále ještě vybízí člověka k pobytu venku. Počasí je daleko příjemnější než v době horkých letních srpnových nebo červencových dní, a tak sportovců je venku jako máku. Jenže mnozí si nevědí rady, co vlastně mohou podniknout. Anebo se jen nemohou rozhodnout, jelikož se možností nabízí opravdu celá spousta.  

Procházejte se přírodou 

Věděli jste, že procházky je možné hodnotit také jako sportovní aktivitu? Mluvíme o vůbec nejpřirozenějším pohybu pro naše tělo, a tak bychom na procházky přírodou rozhodně neměli zapomínat (už vůbec ne během babího léta, kdy je příroda velmi příjemná).  

Pokud se vám nedaří chodit přírodou, můžete zavést chůzi do svého každodenního života například tak, že vystoupíte o stanici dříve a domů půjdete pěšky trochu déle. Nebo stačí vyměnit výtah za schody – i tento pohyb se počítá za procházku.  

Běh s lepším klimatem 

Běhalo se vám během letních dnů velmi těžce, protože vzduch byl venku příliš nepříjemný? Nejste v tom sami, řada sportovců milujících běh mělo tentýž problém. Naštěstí s babím létem se začíná měnit i ono klima, a tak je běh na programu dne.  

Zatímco chůze se může jevit jako méně náročná sportovní aktivita, běh už se zařadí na váš seznam opravdu aktivních sportovních činností. Pokud se vám do prvních uběhnutých kilometrů zrovna nechce, nabízí se běh s parťákem po boku. Stačí si jen takového člověka k sobě najít.  

Vzhůru na kolo 

Než napadne první letošní sníh, můžete ještě ujet řadu kilometrů na kole. K cyklistice babí léto doslova vybízí, nemyslíte? V posledních letech se tento sport dočkal obrovského rozmachu, a to hlavně díky elektrokolům, která však nejsou zrovna velkou úlevou, nýbrž i na nich si můžete takzvaně „pořádně máknout”. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz