Sportem do invalidního důchodu? Vyberte si ten správný 

Sportem do invalidního důchodu? Vyberte si ten správný

Nesdílíte heslo sportem k trvalé invaliditě? Rádi byste zapojili do svého života více pohybu, ale tápete, jaký zvolit? Není to žádná věda, hlavním principem je vybrat si takový, který vás bude bavit, finančně vás nezruinuje a vydržíte ho provozovat dlouho, nejlépe do konce života. 

Nepodceňte správný výběr sportu 

Výše zmíněná kritéria splňuje více druhů sportu, než byste si mysleli. Zamyslete se, kdy se cítíte dobře, v jakém prostředí nebo třeba i při jaké hudbě. Pokud se stydíte chodit do posilovny, pořiďte si domů dvě malé činky, kettlebell nebo rotoped a můžete si kvalitně zacvičit i doma.  

V zimě se nikomu moc nechce z vyhřátého prostředí, hledáme proto vnitřní aktivity. Plavání se právě díky šetření kloubů doporučuje i lidem s vysokou nadváhou, nemusíte tak sedět doma ani s kily navíc. Pokud máte již fázi stydění se za sebou, najděte si lekce tance v blízkém okolí. Nemusíte mít ani tanečního partnera, dnes je již vysoká nabídka i kurzů pro samotné ženy.  

Pro klidnější dny můžete zvolit jógu nebo pilates. I zde existují rozmanité druhy, každý si vybere podle svých preferencí. Můžete vybírat z dynamické nebo relaxační jógy, cvičit můžete i ve 42 stupňích! Pilates má lekce zaměřující se na zdravá záda, aktivitu po porodu nebo cvičení na reformerech – speciálních strojích.  

Další benefity sportování 

Je důležité nedělat sport pouze pro vydané kalorie. Pravidelný pohyb sebou přináší daleko větší benefity než jen lépe padnoucí džíny. Navíc pokud si zvolíte aktivitu s přáteli, spojíte příjemné s užitečným.  

Zkuste se ale také zaměřit na sporty, které se dají provozovat venku. Nemusíte hned začít běhat, ale taková jízda na kole nebo inline bruslích, v zimě zase lyžování nebo běžkování vám endorfiny spolehlivě dodají také. Načerpáte vitamin D a čerstvý vzduch vám osvěží mozek. Navíc ten pocit poté!  

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz