Jak sportovat, když se venku ochladí?

Sportem ku zdraví je sice ohraná fráze, ale stále platí. O to víc, pokud se začíná vzduch ochlazovat a přichází chřipková sezóna. Pro tělo není nic lepšího než ho posílit sportem, a to je možné jak venku na čerstvém vzduchu, tak ve vašem oblíbeném fitness centru.

 

Neměli bychom zapomenout, že sportování může být prospěšné nejen pro fyzické zdraví, ale i to psychické. Sport je výborný prostředek, jak si vyčistit hlavu a na chvilku zapomenout na každodenní starosti. Účinky se násobí pokud si najdete pro svoji oblíbenou činnost sparing partnera.

Procházky v přírodě nebo jóga

Co všechno ale pod sportování spadá? Nemusí to být hodiny strávené v posilovně ani v bazénu nebo na atletickém ovále. Může to být delší nedělní procházka, výlet na kole, skupinové lekce nebo jóga. Sportování je zkrátka pro všechny, i ty, kteří ke sportu nemívali kladný vztah. Možností je totiž nekonečno.

 

Když začne teploměr ukazovat teploty pod 10 stupňů, málokomu se chce ven, natož sportovat. Deka, teplý čaj, knížka nebo oblíbený seriál zní totiž mnohem atraktivněji. Přesto je vhodné, abychom si alespoň dvakrát za týden nějak zasportovali. Ať už je to dříve zmíněná nedělní delší procházka nebo lekce jógy s vaším blízkým kamarádem. S podzimem přichází často i horší nálada, proto je nutné, abyste dělali skutečně to, co vás baví a dobíjí vám baterky ne naopak.

Nezapomeňte na zdravý životní styl

Se sportováním se úzce pojí také vyvážený jídelníček, pravidelný pitný režim, dostatek spánku nebo menší stresové vypětí. Vhodné je i omezit časté večírky doplněné o nezdravé jídlo a konzumaci alkoholu, s kterým se pojí i užívání tabákových výrobků.

 

To ovšem neznamená, že se vším musíte skoncovat. Na večírek si po rušném týdnu určitě zajděte. Jen se zamyslete nad tím, kdy odejít domů, zda není lepší vypít méně vína nebo zkusit méně škodlivou variantu nikotinového rituálu.

 

Ve světě najdeme řadu alternativ, které nahrazují klasické tabákové produkty. Příkladem může být zařízení na zahřívání tabáku PULZE, které vám ušetří zdraví a navíc uleví od:

 

  • smrdutého oblečení,
  • zažloutlých zubů a nehtů,
  • popela, popelníku a zapáchajících nedopalků.

 

Sportování v chladném počasí je o balancu a vaší spokojenosti. Mělo by vám totiž dělat hlavně radost!

 

Autor: Elena Gotfried

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz