Sportem nejen ke štíhlé postavě 

Sportem nejen ke štíhlé postavě

Sport je skvělou pomůckou, jak shodit přebytečné kilogramy. Sportovní aktivitou si zvyšujete kalorický výdej, který je důležitý pro hubnutí. Hubnutí funguje na principu kalorického deficitu, kterého docílíte vyšším kalorickým výdejem než kalorickým příjmem. Pravidelné sportování Vám tedy zvyšuje kalorický výdej, pálíte energii (tukové zásoby) a Vaše postava se stává štíhlejší a štíhlejší. Sport ovšem není pouze dietní pomůckou, hubnutí není ani prvním důvodem, proč lidé sportují. V dnešním článku se podíváme, proč je vhodné zařadit pravidelně sportovní aktivitu a jaké další benefity sport přináší. 

Sportem k dobré fyzické kondici 

Pravidelný sport Vám přinese zejména dobré a pevné zdraví. Sportování má pozitivní vliv na celé fungování našeho organismu, na zlepšování srdečního, oběhového systému, na mozkové funkce, na kosti a svaly, v podstatě téměř na vše. Záleží na druhu sportu, každý sport má vliv na jinou oblast, ale většina sportů má hodně společného. Sportovci bývají méně náchylný k nemocem, s každou nemocí či chorobou si lépe poradí a mají také kratší rekonvalescenci po nemoci, případně po operaci, po zranění. 

Sportem k dobré náladě 

Sportovní aktivitou se do organismu vyplavují hormony štěstí, takzvané endorfiny. Určitě znáte ten blažený pocit po každém tréninku, ten pocit štěstí, spokojenosti a dobré nálady. Sport je skvělý způsob odreagování. Při fyzické aktivitě zapomínáte na všechny problémy a soustředíte se pouze na daný trénink. 

Sportem k novým přátelům 

Sport nabízí také benefit získání si nových přátel a kamarádů. Pokud si vezmeme například navštěvování fitness center a posilování, nové kamarády si získáte snadno, navíc budou mít stejné zájmy jako Vy. Sport také může fungovat jako taková seznamka, při které si najdete svého životního partnera. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz