Nejoblíbenější sporty u nás. Co vévodí českému žebříčku?

Nejoblíbenější sporty u nás. Co vévodí českému žebříčku?

Sport je něco, k čemu jsme se za poslední rok zrovna neměli. Tedy, ne všichni. Někteří se snažili i nadále být sportovně aktivními, což je šlechtí. Ovšem stejně, jako se změnily sportovní návyky u nás, se také pozměnil žebříček nejoblíbenějších sportů. Co konkrétně vévodí aktuálnímu českému seznamu a jaký sport se stal vítězem? 

Národní sportovní agentura v nedávné sestavila žebříček nejpopulárnějších sportů. Udělala tak na základě výzkumu, který sama podnikla. Důvodem sestavení takového žebříčku byla i odměna oněm populárním sportům, jež v rámci dotací mohly získat nemalé obnosy. Výzkum patří po dlouhé roky mezi hlavní kritéria pro rozdělování financí a účastní se ho vždycky několik tisíc respondentů. Každý člověk tak může zamíchat pořadím.  

Zjišťuje se, kdo sporty vykonává, kdo je naopak jenom sleduje či jestli je někdo ryze pasivním pozorovatelem. Jak to tedy dopadlo? 

Bowling na prvním místě 

Člověk by řek, že fotbal se stane tím nejatraktivnějším a nejoblíbenějším sportem, ale není tomu tak. Tento sport se dokonce neumístil ani mez prvními patnácti fyzickými aktivitami. Pandemie zkrátka řádně zamíchala s pořadím, čemuž se ale nemůžeme divit.  

Na prvním místě se umístily kuželky a bowling obecně, což patří mezi velice oblíbené sportovní aktivity. Tenis je pak na místě druhém a cyklistika na místě třetím. O oné cyklistice nemůže být sporu, protože právě tento sport byl během koronavirové pandemie nejvíce žádaný. Obchody s koly měly dlouhou dobu vyprodáno a o servisní služby je velký zájem dodnes.  

Plavání i badminton v první desítce 

Do první desítky se také umístily sporty jako plavání a badminton. V obou případech mluvíme o fyzických aktivitách, při kterých se velice snadno hubne. V obou případech hovoříme o kardiu, které se hodí každému, kdo touží shodit alespoň nějaké to kilo.  

Kupodivu se do první desítky dostaly také šipky. Jejich popularita rapidně stoupá, za což jistě může i podpora sportu v televizích, jež vysílají konaná utkání. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz