Největší světoví sportovci, kteří mají své čestné místo ve sportovní historii 

Největší světoví sportovci, kteří mají své čestné místo ve sportovní historii

Zapsat se mezi nejlepší, největší a nejschopnější sportovce světové sportovní historie – to je, panečku, něco. Seznam je plný skvělých profesionálních sportovců, z nichž mnozí, bohužel, už nejsou mezi námi. Pojďme si je tady vyjmenovat, ať víme, komu v tom sportovním světě i dnes vzdávat hold. 

Michael Jordan 

Když se přesuneme na basketbalové pole, musíme zmínit Michaela Jordana. Tento basketbalový bůh, fenomenální „air” Jordan (jak se mu přezdívalo) je v tomto žebříčku jednoznačně právem. Rovnou šestkrát byl vyhlášen nejlepším hráčem finále, pětkrát celé soutěže. A co víc – desetkrát se stal nejlepším střelcem, dvakrát olympijským vítězem a byl členem prvního Dream Teamu na Hrách v Barceloně. Dnes mu alespoň vzdáváme hold tím, že si kupujeme jeho značku, když už na poli sportu nepůsobí. 

Muhammad Ali 

Od basketbalu k boxu. Mezi největší světové sportovce se také zařadil Muhammad Ali, o kterém se říkalo, že létá jako motýl a bodá jako včela. Jeho pokora byla obrovská, možná proto se těšil z takového úspěchu a vítězství. Jeho výroky, které za dob jeho kariéry, mu vyšly z úst, jsou motivací pro řadu sportovců (a nejen sportovců) dodnes. 

Michael Phelps 

I když by člověk čekal, že seznam největších světových sportovců bude plný fotbalistů, není tomu tak. Pojďme si zmínit i plavce, kterému se počtem medailí jen málokdo vyrovná. Michael Phelps působil na poli plavání, je olympijským rekordmanem v počtu medailí. Za dob svého působení ve světě sportu jich nasbíral rovnou 28, a z toho 23 bylo zlatých. A to je úctyhodný výkon, nemyslíte? 

Usain Bolt 

Od fotbalistů nyní upustíme, protože za zmínku stojí někdo jiný, a to Usain Bolt. Dodnes se bere za nejrychlejšího muže planety. Tento jamajský sprinter na olympijských hrách získal neskutečných osm zlatých medailí a krátké vzdálenosti naprosto ovládl několikrát v řadě. 

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz