Kvalitní sportovní podprsenka patří k základní výbavě každé milovnice pohybu

sportovní podprsenka

Trávíte-li každou volnou chvilku sportováním, případně jinou fyzicky náročnější aktivitou, jistě jste již otázku vhodného spodního prádla řešila. Ale opravdu jste ji vyřešila, nebo stále sportujete ve stejné podprsence, jakou nosíte něžně do práce či kdekoliv jinde? Přijměte fakt, že bez kvalitní sportovní podprsenky prsa zbytečně trpí – a navíc z pohybu nemůžete mít takovou radost, jako kdyby vaše poprsí drželo jako přibité.

Proč není klasická podprsenka na sportování vhodná?

Pro výkon sportu nejsou ideální ani ty nejkvalitnější dámské podprsenky určené na běžné nošení, a to jednoduše proto, že na rozdíl od sportovní varianty neumí zadržet poprsí při prudším a rychlejším pohybu.

Sportovní podprsenka je navržena s ohledem na to, aby nedocházelo k poškození měkkých tkání a s tím i k souvisejícím zdravotním komplikacím. Mimo jiné zabraňuje nežádoucímu poklesu poprsí, což je jeden z typických projevů dlouhodobého sportování v běžné podprsence.

Spodní prádlo musí při sportu sedět

Optimální komfort vám poskytne spodní prádlo z pevného a přitom dostatečně pružného materiálu. S ohledem na tento požadavek se jako dobrá volba jeví sportovní podprsenky Calvin Klein, které se vyrábí z kombinace bavlny, elastanu a modalu. Nemají kostice a dobře odvádí pot, ale také v jejich případě záleží i na výběru správné velikosti. Podstatné je, aby se vám poprsí při sportování nepohupovalo ze strany na stranu. Při pohybu byste se měla cítit pohodlně, a to bez jakýchkoliv kompromisů.

sportovní podprsenka

K opodstatněným prvkům sportovních podprsenek patří také široká ramínka. V případě modelů s překříženými ramínky je poprsí ještě o něco stabilnější.

Chcete-li se o skvělých vlastnostech značkových sportovních podprsenek přesvědčit na vlastní kůži, poohlédněte se po vhodném kousku u specializovaného prodejce spodního prádla trenyrkarna.cz. Seženete zde také vhodný spodek – oblíbené kalhotky s nohavičkou, které jsou pro sportování jako stvořené.

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz