Věděli jste, že v cyklošortkách se jezdí jedině naostro?

Věděli jste, že v cyklošortkách se jezdí jedině naostro?

Cyklistika se stala během léta nejatraktivnějším sportem Čechů. Češi jezdili na kole doslova jako o závod, chtěli na kole projet každý koutek nejen naší republiky, ale také každý koutek zahraničních států. Jelikož je cyklistika sport jako každý jiný, musí se k tomuto sportu koupit potřebné vybavení. Kolo je samozřejmě tou nejnákladnější částí celé cyklistické výbavy, bez něj však neuděláte ani ránu. A k tomu samozřejmě přilba a vhodné cyklistické oblečení. A jelikož bylo v létě horko, nosily se takzvané cyklošortky nebo také cyklistické šortky. A málokdo si to uvědomoval, ale většina jezdila v cyklošortkách naostro.  

Možná se nyní divíte, že se v cyklošortkách jezdili lidé naostro. Jenže ono se tak správně má jezdit. Spíše ten, kdo má pod cyklistickými šortkami ještě spodní prádlo, chybuje. Shodují se profesionální cyklisté.  

Buďte jako profesionální cyklisté 

Příště, až budete sledovat cyklistické závody, měli byste zpozornit. Všimněte si, že cyklisté opravdu nemají pod cyklistickými šortkami vůbec nic. Většina závodníků jezdí naostro, buďte tedy jako oni.  

Nemusíte se bát, že by vám cyklistické šortky byly nepohodlné. Každé cyklošortky mají mezi nohama speciální vložku, která zajišťuje pohodlí intimním partiím člověka. Zásadně je ušitý z antibakteriálních materiálů. Je to proto, abyste se opravdu obešli bez spodního prádla.  

Navíc je zmiňovaný materiál skvělý v tom, že dokáže odvádět pot, tudíž brání vzniku opruzenin a odřenin, k nimž může dojít.  

Zbytečně se nezapaříte 

Pokud byste si pod cyklistické šortky přece jen dali spodní prádlo, riskujete zapaření, které pak vede třeba ke vzniku kvasinkových infekcí a podobně. Navíc kvůli spodnímu prádlu byste měli otlačeniny od švů, což není nic hezkého na pohled.  

Samozřejmě u cyklošortek platí, že je musíte častěji prát. Bez praní vydrží většinou až tři dny, kdy je aktivně používáte.  

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz