Největší talenti z KHL

V Kontinentální hokejové lize se každoročně ukazuje velké množství mladých hráčů, kteří mají obrovský potenciál a poté odchází tito talenti zkusit štěstí do zámořské NHL. V několika větách vám představím ty největší neděje z KHL.

Ilya Sorokin

Nový ruský brankářský zázrak? I takhle o něm veřejnost již mluví. Teprve dvacetiletý brankář CSKA patří mezi největší překvapení letošní sezony. Před touto sezonou přišel z Novokuznetsku, kde ve dvou sezonách odchytal bezmála padesát utkání. Hned v první sezoně v CSKA se mu daří prosadit se a zatím odchytal víc utkání než jeho brankářský konkurent Viktor Fasth. Ruský mladík odchytal letos už osmadvacet utkání a kraluje všem brankářským statistikám letošní sezony. S průměrem 0,94 obdržených branek na zápas je lepší o víc než dvě desetiny před druhým Muryginem. Jeho úspěšnost zákroku je také velmi vysoká, dosahuje téměř 95,5%! Tahle čísla by byla skvělá i na zkušeného brankáře, a co teprve pro dvacetiletého mladíka. Loni na MS juniorů odchytal tři utkání a pomohl Rusům k zisku stříbrných medailí. Letos už chytá za áčko Sborné. Dost prostoru dostává v turnajích EHT. Několik dnů zpět jsme ho mohli zahlédnout také v Třinci a Ostravě, kde odchytal dvě utkání proti České reprezentaci. Jeho potenciálu si už v roku 2014 všimli v NHL a Islanders ho získali v draftu. Do zámoří by se měl pravděpodobně příští, nejpozději tu další sezonu, stěhovat. Není ani vyloučeno, že by tento nadějný brankář mohl dostat šanci na domácím MS v Rusku.

Andrei Mironov

Dvojnásobný juniorský medailista je už stejně jako Sorokin draftováný do NHL. Jeho služby si loni zajistilo Colorado. A věděli, proč si ho berou. Jednadvacetiletý obránce Dynama Moskva už také má nějaké zkušeností. Kromě dvou juniorských Mistrovství startoval také na loňském seniorském MS v Praze a Ostravě. Sborné dopomohl tehdy k stříbrným medailím. V KHL už pravidelně nastupuje čtyři roky a stejně jako výše zmíněného ruského gólmana jsme ho mohli zahlédnout před pár dny ve dvojutkání s Českem. Mironov je velmi důrazný bek, který hraje do těla a nevypustí jediný souboj. Je velmi obětavý a často padá do ran soupeře.

Pavel Buchnevic

Dvacetiletý útočník, který hraje za Petrohrad má už v KHL solidní vizitku. V Cherepovci patřil mezi prvotřídní hvězdu a po přestupu do Petrohradu se mu zatím stále nechce odcházet do NHL, byť už draftovaný je. Už v roce 2013 si ho Rangers vybralo v draftu a nadějný útočník přesto ještě hraje v KHL. Odchod do zámoří odkládá nejdříve na tu příští sezonu. Podle jeho slov by přesun do zámoří nerad uspěchal a rád by ještě hrál KHL. Bezhlavě se do NHL neřítil ani Tarasenko nebo Kuznetsov a dnes patří mezi největší hvězdy celé soutěže. Nadějnému útočníkovi se moc nechce na farmu a je mu příjemnější patřit mezi hvězdy svého týmu v Rusku. Brzy, se ale do NHL bude muset vydat. Čeká ho hodně tvrdé práce, a pokud to s přesunem mezi hvězdy Rangers myslí vážně, tak by si co nejdříve měl zvyknout na užší kluziště,  důraznou hru a defenzivní práci.

Nikita Gusev

Třiadvacetiletého ofenzivního šikulu často přirovnávají k Panarinovi.  A mají k tomu důvod. I přesto, že mu je teprve třiadvacet let, vyzkoušel v Rusku už tři kluby. Odchovanec CSKA Moskva se nedokázal v prvním týmu pořádně prosadit a odešel do Khanty-Mansiysku. Tam více než dvě sezony ohromoval perfektní hrou s pukem a letos se vydal do Petrohradu. Tam se okamžitě zařadil mezi nejlepší hráče týmu a momentálně je se 49 body druhým nejproduktivnějším hráčem Petrohradského velkoklubu. Už v roce 2012 si jeho služby zajistili blesky s Tampy a Gusev se pravděpodobně po této sezoně bude opět stěhovat. Jen 178 centimetrů vysoký hráč patří mezi nejtechničtější hráče celé ligy, a s pukem i díky nízkému těžišti dokáže nevídané věci. V bodování KHL mu s 20 góly a 29 asistencemi patří jedenácté místo.

 

autor: Patas | sportyonline.cz

 

Více z hokeje

Online výsledky z hokeje


Štítky:  , ,

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz