Toni Kroos – peníze přednější než klub

Toni Kroos je momentálně hráčem bílého baletu a také reprezentantem Německa. Do Realu přestoupil z Bayernu Mnichov, kde měl našlápnuto k hvězdné kariéře, dal ovšem přednost penězům.

 

Seznámení s áčkem Bayernu a krátká anabáze v Leverkusenu

Jeho první profesionální klub byl Bayern Mnichov. Nejdřív nastupoval za B tým Bayernu a následně odehrál několik utkání za první tým hvězdného německého celku. Jeho nesporný talent byl vidět velmi brzy a dalo se očekávat, že za pár let půjde ve šlépějích Bastiana Schweinsteigera. Mladý střední záložník byl v polovině sezony 2008/2009 poslán na hostování do Leverkusenu. Od Mnichovského celku to byl dobrý tah. V Leverkusenu dostával pravidelnější příležitost hrávat zápasy německé Bundesligy. V Bayeru získal zkušenosti a díky hernímu vytížení se posunul na vyšší úroveň. V klubu strávil sezonu a půl. V týmu se mimochodem setkal také s Arturem Vidalem, současným hráčem Bayernu.

Záložník na správném místě

V sezoně 2010/2011 patřil mezi nepostradatelné články Mnichovského velkoklubu. Odehrál přes pětatřicet utkání a do týmu náramně zapadl. Bylo mu tehdy teprve dvacet let, přesto už v tak nízkém věku, byl velice chytrým hráčem. To není u středních záložníku zvykem. Své největší přednosti začal prodávat dřív, než se čekalo. Toni Kroos má skvělé přihrávky. V % úspěšnosti přihrávek patří mezi nejlepší na světě. Jeho další předností je střela z dálky. Když německý reprezentant napřáhne z velké vzdálenosti všichni musí být na pozoru. Má rovněž skvělé fotbalové myšlení a většinou dokáže situaci vyhodnotit nejlépe, jak je to možné. Reprezentuje ho rovněž dobrá kondice, ochota se zlepšovat a hrát pro týmového ducha. Tohle všechno v Bayernu věděli a proto v mu v záloze Mnichovského celku patřilo místo. Už v tak mladém věku nastupuje k většině utkání a Bayern by z něj rád vychoval nejlepšího středního záložníka na světě.

Odchod za penězi

Sezona 2013/2014 byla pro Toniho Kroose v Bayernu ta poslední. Po Mistrovství světa v Brazílii se rozhodl opustit Německo a přestoupil do španělského Realu Madrid. Byl třetí nejvytěžovanější hráč Bayernu, přesto jako důvod odchodu uvedl nedostatek herního vytížení. Pes byl ale zakopaný jinde. Vedení se s Tonim snažilo podepsat novou smlouvu a on ji odmítl. Důvod? Dostal málo peněz a proto odešel do Realu. Odešel z týmu, který ho miloval a kde vyrostl ve skvělého hráče, a kde byl vychovaný. Opustil rodinu a vydal se do Španělska. Po přestupu rovněž uvedl, že by se do Bayernu už nikdy nechtěl vrátit. Je velká škoda, že proti sobě poštval všechny fanoušky Bayernu.

Náhrada v podobě Alonsa

Xabi Alonso ve stejném přestupovém období změnil dres a přestoupil do Bayernu. Očekávalo se, že jeho místo zastoupí právě on. Reakce fanoušků na jeho příchod byly různé. Sice je to skvělý fotbalista, ale už není tak mladý a perspektivní jako Kroos. Xabi Toniho zastoupil srdcem. Do hry vždy dával vše a dal zapomenout na svého předchůdce. Na trávníku to ale nebylo vždy ideální. Parádní výkony střídal s hroznými. Někdy dělal minely a někdy diváky zvedal ze sedadel. Před touto sezonou do týmu přišel také Arturo Vidal, který s Kroosem odehrál několik zápasu v Leverkusenu. Po jeho příchodu se na Toniho definitivně zapomnělo. Místo toho, aby se Toni Kroos stal legendou Bayernu Mnichov a nezapomenutelným hráčem tohoto celku, raději odešel do týmu, kde mu dali více peněz. Pak ještě proti sobě všechny poštval svými výroky. Jaké si to uděláš, takové to máš.

autor: Patas | sportyonline.cz

 

Více z fotbalu

Online výsledky z fotbalu


Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz