Fotbalový fanoušek se má na jaře na co těšit

Blíží se rozhodující boje evropských fotbalových lig, fotbalový fanoušek tak má o zábavu postaráno. Zatím co v Anglii se hraje prakticky bez zimní přestávky, ve většině nejlepších lig evropského kontinentu je přestávka jen minimální. Z top lig tvoří výjimku jen Německo. Tento týden se ale znovu rozehrála i německá Bundesliga a tak nejlepší evropský fotbal jede na plné obrátky. Co nás tedy čeká?

Anglii a Itálii čeká zajímavý souboj o titul

Velmi zajímavý bude souboj o titul v anglické Premier League. K zisku titulu mají zatím nejblíže 3 celky. Po dlouhé době může do bojů o titul promluvit londýnský Arsenal, který může využít špatné formy obvyklých aspirantů na titul, Chelsea a Manchesteru United. Nicméně k titulu má také blízko překvapení letošní sezóny z Leicesteru, který táhne především skvělé ofenzivní duo Vardy – Mahrez. A Tradičně se do bojů o titul bude chtít zapojit i Manchester City. Do družiny Manuela Pellegriniho se po zranění vrací Sergio Agüero a dá se tedy očekávat, že s jeho návratem bude tento celek ještě silnější.

V Itálii je situace podobná, lze očekávat napínavý souboj mezi Neapolí, Juventusem a Interem Milán, situaci na čele také nenápadně ze čtvrtého místa pozoruje Fiorentina, která by také mohla do boje o titul promluvit. Uvidíme tedy, jestli se Juventusu povede získat páté Scudetto v řadě, nebo ho někdo na čele Serie A vystřídá.

Dokáže Zinedine Zidane pozvednout Real?

Ve Španělsku, jako obvykle, jsou v popředí s náskokem na ostatní dva celky. Celkem překvapivě ale mezi těmito dvěma celky není Real Madrid. Real se letos trápil a po sérii nepřesvědčivých výkonů tým opustil kritizovaný Rafael Benítez. Toho nahradila bývalá hráčská ikona klubu, Zinedine Zidane. Zatím tento nový impulz měl na tým pozitivní dopad, jestli to ovšem bude stačit a Real dokáže promluvit do souboje o titul, který zatím probíhá mezi Barcelonou a Atlétikem Madrid, ukáže až jarní část sezóny.

V Německu a ve Francii je zřejmě o mistrovi rozhodnuto

Bayern si to nejspíš v klidu pohlídá

Bayern si to nejspíš v klidu pohlídá

V německé Bundeslize i francouzské Ligue 1 se hraje s největší podobností jen o druhé místo. Bundesligu zatím vede Bayern již o osm bodů a ve Francii má PSG dokonce náskok 21 bodů! I přes tuto skutečnost bude určitě proč sledovat tyto soutěže. Vždyť v Ligue 1 má své jisté jen první PSG a poslední Troyes, zbytek soutěže je velmi vyrovnaný. Napravit reputaci si po nepovedeném podzimu určitě bude chtít napravit Olympique Lyon, kterému k tomu bude chtít pomoci nový trenér i stadión. V Německu je situace podobná za vedoucím Bayernem je na druhém místě osamocena Borussia Dortmund, ale od 3. místa jsou rozestupy jen velice těsné a souboj o příčky zaručující evropské poháry tak bude ještě zajímavý a kdo ví, třeba Bayern zastihne výsledková krize a Dortmundu se povede jízdu Bayernu zdramatizovat.

Na webové stránce www.football-preview.net naleznete preview ke všem fotbalovým zápasům. Ty nejzajímavější naleznete v sekci HOT MATCHES. Na zmíněném webu nejsou jen zápasy z nejlepších lig, najdete tam i preview zápasů z méně známých, například nizozemské Eredivisie nebo belgické Jupiler League.

 

autor: sportyonline.cz

 

Více z fotbalu

Online výsledky z fotbalu


Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz