Kam se ztratil David Villa?

Tohoto vynikajícího španělského fotbalového útočníka není třeba fotbalovým nadšencům představovat, v poslední době se ale tak trochu vytratil z podvědomí evropských diváků.

Kde tedy teď působí? Hraje ještě fotbal? A na jaké úrovni? Ano fotbaloví znalci a Davidovo skalní fanoušci to jistě moc dobře vědí. Tento letos 34 – letý kanonýr v současné době působí v americkém týmu New York City FC, který hraje tamní MLS.

Jeho fotbalová kariéra je ale opravdu veleúspěšná a dosáhl prakticky všeho, po čem každý fotbalista touží. Obrovských úspěchů dosáhl jak na klubové, tak na reprezentační úrovni. Pojďme si tedy trochu zavzpomínat a jeho kariéru si připomenout.

V nejvyšší španělské soutěži se poprvé objevil v roce 2003 v dresu Realu Zaragoza, se kterým hned v první sezóně získal španělský pohár i superpohár. V Zaragoze odehrál pouze 2 roky a přestoupil do týmu Valencia CF. Angažmá v tomto klubu pro něho bylo velmi úspěšné a hned v prvním roce nastřílel 25 branek. Svými výkony si řekl i o reprezentační dres a nechyběl v nominaci na MS v Německu.

V roce 2010 přestoupil do katalánského klubu FC Barcelona. Tento velkoklub za něho tehdy vyplatil závratných 40 miliónů eur. V tomto klubu vydržel tři roky a nasbíral zde mnoho trofejí, jak je již v Barceloně zvykem. David Villa zde poprvé získal španělský titul a stal se vítězem Champions league. Po třech letech hráč Barcelonu opustil a jednu sezónu si zahrál za další skvělý španělský klub – Atletico Madrid. V té sezóně se s tímto týmem probojoval až do finále ligy mistrů a stal se mistrem Španělska.

S reprezentačním výběrem David Villa vyhrál Euro v roce 2008, které se konalo v Rakousku a Švýcarsku, a hned v roce 2010 i MS v Jihoafrické republice. Na Euru 2008 dokonce získal Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce turnaje. David je i historicky nejlepším střelcem španělské reprezentace, kde překonal hranici 50 gólů.

autor: sportyonline.cz

 

Více z fotbalu

Online výsledky z fotbalu


Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz