Messi nasázel hattrick a dohání Ronalda, Atlétiko překvapivě prohrálo

Ani 23. kolo nic nezměnilo na prvních třech místech tabulky španělské La Ligy. Atlétiko Madrid ale překvapivě neskórovalo v Celtě Vigo a odvezlo si porážku 2:0. Stejným výsledkem porazil Real Madrid La Coruňu, naopak Barcelona svého soka jasně přejela, i díky hattricku Messiho a parádní brance Luize Suáreze porazila Levante 5:0.

Na prvních sedmi pozicích se ani po 23. kole nic nemění. Přesto se děly zajímavé věci. Začít jistě musíme Atlétikem Madrid.

Trenér Diego Simeone nasadil proti Celtě Vigo do útoku dvojici Torres-Mandžukič a tato volba se příliš nepovedla. Torres byl vidět, jen když inkasoval žlutou kartu. Po poločase tak byl vystřídán, v té době už seděl na lavičce zraněný Tiago.

Celta Vigo zvítězila na držení míče 67 ku 33-ti procentům, což je na Atlétiko velice nezvyklé. A poprvé inkasovalo v 59. minutě, Diego Godín zajel do svého protihráče a ačkoliv hráči protestovali, penalta byla na světě. A Nolito ji s přehledem proměnil.

Vyrovnání mohla přinést střela Griezmanna, ale Alvarez výtečně zasáhl. Vzápětí Dehli parádním pasem našel Fabiana Orellanu a Moya viděl míč za svými zády podruhé. Atlétiko překvapivě nezvládlo svůj duel a ačkoliv zůstává nadále třetí, šance na titul se tomuto klubu rapidně vzdaluje.

A jednoduché to nebude mít ani s udržením třetí pozice. Do formy se totiž dostává Valencia, ta díky penaltě Álvara Negreda porazila Getafe a drží se jen o tři body zpátky. Po dvou kolech navíc zabrala i Sevilla, doma jasně přehrála Córdobu a ztrácí pět bodů.

Favorité na titul znovu nezaváhali, Real doma s obtížemi přehrál La Coruňu, Barcelona doma smetla. Překvapení na Santiago Bernabéu se mohlo udát už ve 4. minutě, to střílel Cuenca a Casillas by neměl nárok, střela španělského záložníka ale těsně minula tři tyče. Na druhé straně vypálil Ronaldo a bylo z toho břevno.

Další velkou šanci měl po výhodě rozhodčího Gareth Bale, ale taktéž orazítkoval jen horní tyč. Benzema poté minul, stejně dopadla i jeho další střela o několik minut později. Vysvobození přinesla až rána Isca, který krásnou točenou ranou nedal Fabrimu šanci.

Domácí byli i ve druhé půli jasně lepší, ale dlouho nemohli vyzrát na hostující obranu. Pojistka tak přišla až v 73. minutě, Ronaldo míč lehce posunul na kopačku Karima Benzemy, který přeloboval Fabriho a definitivně rozhodl o třech bodech pro domácí. Tečku za duelem mohl udělat Cristiano Ronaldo, ale utkání mu příliš nesedlo. Lionel Messi se mu tak po 23. kole výrazně přiblížil.

Momentálně ztrácí již jen dva góly, proti Levante totiž vstřelil hattrick.  V 17. minutě se nejprve Messi ukázal jako nahrávač, předvedl krásný centr a Neymar na zadní tyči uklidil míč pohodlně do sítě. Velkou šanci na srovnání měl Barral, ale nedokázal míč přesně umístit.

A tak vzápětí přišla druhá branka domácích, Bartra našel na pravé straně Messiho a ten bez rozpaků zamířil ke vzdálenější tyči. Messi mohl v první půli klidně vstřelit hattrick, nejprve ovšem trestuhodně minul a v poslední minutě taktéž vysoko přestřelil. Přesto už o přestávce bylo o výsledku rozhodnuto.

Po hodině hry to bylo již o tři branky, parádní přihrávku Pedra přetavil v branku Lionel Messi. A za pět minut už slavil hattrick, když se po faulu na Neymara postavil k penaltě a nedal Mariňovi šanci. V 67. minutě poté přišel na hřiště Luis Suárez a o sedm minut později se mohl taktéž radovat z branky. Adriano poslal pěkný centr, který Suárez parádními nůžkami poslal nechytatelně za Mariňa. Messiho hattrick a paráda Suáreze tak znamenala jasnou výhru Barcelony v poměru 5:0.

A jak tedy vypadá tabulka po 23. kole? Real vede o bod před Barcelonou, třetí Atlétiko ztrácí již bodů sedm a nebezpečně se na něj dotahuje dvojice Valencia-Sevilla. I přes porážku ve Vallecanu si šesté místo bez problému drží Villarreal. Na opačném konci řeší nadále problémy trojice Córdoba, Levante a Granada, nicméně ohroženo sestupem je celkem devět klubů.