Dortmund zvítězil po třetí v řadě, Bayern porazil Paderborn

Dortmund zvítězil na půdě Stuttgartu 3:2 a vypadá to, že se dostal z nejhoršího. Borussia v utkání dominovala a zaslouženě si připisuje třetí vítězství v řadě. Po 22. kole aktuálně figuruje na dvanáctém místě.

Utkání mezi Augsburgem a Leverkusenem nám nabídlo hodně zajímavý fotbal a čtyři branky. Utkání skončilo nerozhodně 2:2 a oba týmy čekají na vítězství již tři zápasy. Domácí ještě v 90. minutě prohrávali 2:1, ale v páté minutě nastavení vyrovnal nikým nehlídaný gólman Augsburgu Marwin Hitz a zachránil domácím bod. Stal se tak třetím gólmanem v Bundeslize, který dokázal skórovat ze hry.

Freiburg doma remizoval s Hofenheimem 1:1 a za poslední dva duely získal čtyři body.

Werder Brémy jel do Gaisenkirchenu, aby změřil síly s domácími horníky. Domácí se museli obejít bez svého nizozemského snipera Huntelaara, který se zranil v utkání Ligy mistrů proti Realu Madrid. Ani v šestém utkání v řadě Werder nepoznal porážku a odvezl si cenný bod. První branku utkání dal Meier, který po chybě hostujícího gólmana se mohl radovat. Za Brémy vyrovnal až v nastaveném čase Prödl.

Jasně dominantní Bayern zvítězil po třetí v řadě, tentokrát velký debakl schytal Paderborn, který lovil míč ze sítě hned šestkrát. V posledních třech utkáních nastřílel šestnáct branek a žádnou neobdržel. Poločas skončil jen 2:0, ale v 62. minutě dostal domácí hráč červenou kartu. Pak obdrželi branku z penalty a následně ještě tři. Dost možná nejlepší utkání sezony odehrálo francouzské křídlo Franck Ribery.

Kolín doma hostil Hannover a remizoval s ním 1:1. První branku dali už na začátku utkání hosté, když si na centr Albornoze naskočil Joselu od tyče se ke smůle domácích odrazil míč do ramene gólmana Kölnu a hosté se dostali rychle do vedení. Za deset minut zvládl vyrovnat nigerijský útočník Ujah. Hannover nevyhrál už šest po sobě jdoucích utkání, Köln čtyři.

V sobotu Frankfurt nastoupil na stadionu Mainzu a pokusil se svou neporazitelnost prodloužit na čtyři utkání. To se jím nepovedlo ani díky tomu, že se dostali do vedení. V prvním poločase bylo skóre nerozhodné 1:1, ale na začátku druhého poločasu udělal velkou hrubku gólman Trapp, když pustil za svá záda po standardce poměrně lehkou střelu. Na 3:1 dával tři minuty po druhé brance a mohli se radovat z vítězství.

Hamburg doma hostil silný Mönchengladbach, který začal aktivněji, když už v páté minutě utkání dal Patrick Hermann tyčku. Skóre otevřel až dvacet minut před koncem Schieber, který po brejku přesně technicky zakroutil míč k tyči, a domácí se dostáli do vedení. V nastaveném čase dokázal Švéd Hrgota po rohovém kopu vyrovnat. Slušnou „hokejovou“ clonu tam před Jaroslavem Drobným předvedl Raffael.

V posledním kole 22. kola Bundesligy se utkali vlci z Wolfsburgu proti Berlínské Hertě. Domácí zvítězili 2:1. Oba góly dal, no hádejte kdo? Bas Dost. Nizozemský sniper stále nemá dost. V této sezoně se trefil již po čtrnácté, z toho většinu branek nasázel v tomhle kalendářním roce. Vlci tak mají deseti bodový náskok na třetíMönchengladbach. Na Bayern ztrácí osm bodů.

Výsledky 22. kola Bundesligy

Stuttgart – Borussia Dortmund 2:3
Branky: 32. Klein z penalty, 90+1. Niedermeier – 25. Aubameyang, 39. Gündogan, 89. Reus

Paderborn – Bayern Mnichov 0:6
Branky: 24. a 37. Lewandowski, 63. z penalty a 83. Robben, 72. Ribéry, 78. Weiser

Schalke – Werder Brémy 1:1
Branky: 61. Meyer – 90+2. Prödl

Köln – Hannover 1:1
Branky: 17. Ujah – 5. Joselu

Hamburk – Borussia Mönchendladbach 1:1
Branky: 73. Stieber – 90. Hrgota

Wolfsburg – Hertha Berlín 2:1
Branky: 10. a 74. Dost – 30. Schieber