Lyon, Marseille i PSG, remizují, malý tým z Guingampu je už na osmém místě

Remeš v pátek zavítala na Stade Vélodrome a po remíze 2:2 si odtud odvezla cenný bod. Hosté už od šesté minuty vedli, když se trefil De Preville. Marseille v druhém poločase po brankách Payeta a Ayewa otočila utkání, ale bývalý hráč PSG, Liverpoolu nebo Swansea David N’Gog v 90. minutě vyrovnal, a utkání skončilo remízou.

V sobotu do Pařížské metropole zavítalo Caen, které vyhrálo poslední čtyři ligové duely. Domácí rychle vedli, když si na centr Auriera naběhl Ibrahimovič a skóroval. Poté sundal dres a ukázal svých padesát nových tetování. Všichni si říkali, co to je? Zlatan má na svém těle 50 jmen osob, které trpí hlady. Sám prozradil, že kdyby to šlo, tak by si na své tělo vytetoval jméno každého, kdo trpí hlady. Je to možná velký egoista, ale má dobré srdce. A teď už jdeme zase k utkání. Na konci prvního poločasu přidal druhou branku Lavezzi a vypadalo to, že si jde PSG pro vítězství, ale utkání nám nabídlo dramatickou koncovku utkání. V 89. minutě se trefil Sala a bylo to 1:2 z pohledu Caen. Nutno dodat, že branku dal po jasné ruce jednoho s hostujících hráčů. Druhou branku dal Bazile v nastavení, když se dokázal fantasticky trefit z přímého kopu.

Lens poslední tři zápasy odehráli skvěle, ale v každém odehráli pouze remízu. Tentokrát už očekávali vítězství doma proti Evianu. Ovšem třicetiletý Duhamel (který je v Evianu pouze na hostování) domácí zmrazil dvěma rychlými brankami. Lens doma ze všech týmu posbíralo v lize nejméně bodů, Evian utnulo sérii pěti prohraných utkání na hřišti soupeře a zvítězilo 2:0.

Lille doma hostilo Nice, ale utkání to bylo obzvláště nudné. Každý tým vystřelil na gólmana soupeře jen jednou a utkání skončilo bez branek. Nice nevyužilo více jak poločasovou přesilovku a jejich tři poslední utkání skončily 0:0.

Utkání Monaco – Montpellier se z důvodu podmáčeného trávníku muselo odložit. Termín utkání ještě není znám.

Nantes je tento rok velice bídné. Letos v lize ještě nevyhráli a propadli se z pohárových míst až do středu tabulky. O víkendu navíc prohráli doma s Bastii a krizi tak ještě prohloubili. Giovanni Sio se hned v prvním utkání Bastie prosadil a pomohl tak k výhře hostujícího celku. Respekt taky patří fanouškům korsického týmu, kteří jeli podpořit svůj tým na daleký zápas a jejich cesta se odhaduje na téměř 1400 km. Klobouček!

Fialky doma hostily Rennes a doufali, že vyhrají, a svou krizi se pokusí zažehnat. Už v deváté minutě se skvělou sólo akci prezentoval Trejo a domácí se dostali do vedení. Ola Toivonen dokázal deset minut před koncem utkání vyrovnat, ale na jeho branku rychle zareagoval Pesić a vstřelil branku dvě minuty po vyrovnání Toivonena.

Bordeaux doma hostilo Saint Etienne a zápas dvou týmu, které pořád bojují o poháry byl velmi napínavý. I když utkání nabídlo pouze jednu branku, tak se bylo na co dívat. O tu se postaral Diego Rolán, který se na konci první půle přesně trefil k tyči Ruffierovy branky. I díky množství spáleným šanci Saint Etienne (hlavně Gradela) hosté nezískali z tohoto utkání žádný bod a už pět utkání se jím nepodařilo vyhrát. Krizi “zelených“ využívá Bordeaux a Monaco. Oba týmy mají jen o bod méně a Monaco má ještě k tomu utkání k dobru. Boj o poháry bude ještě zajímavý!

Méty hostili ambiciózní Guingamp a domácí už konečně po třech porážkách chtěli brát alespoň bod, ale to se nepodařilo. Guingamp do utkání nastoupil bez své největší hvězdy – Claude Beauvueho, který své hochy sledoval pouze z lavičky, protože Guingamp hraje ve čtvrtek těžké utkání Evropské ligy a byl tak pošetřený na tento zápas. Guingampu se i bez něj povedlo zvítězit 2:0 a dostali se už na osmé místo v tabulce! Skvělé počínání tohoto celku.

V nedělí večer se utkal Lorient s Lyonem, který chtěl zvítězit a utéct svým protivníkům PSG a Marseille na rozdíl čtyř bodů. Hosté stále postrádali Lacazatteho, který se sice už do tréningového procesu vrátil, ale na nedělní utkání ještě nebyl připraven. Domácí podali lepší, agresivnější výkon a remizovali 1:1. Za domácí se trefil Jordan Ayew, za hosty srovnával v 78. minutě Clinton N’Jie. Lyon tak nevyužil zaváhání svých konkurentů a vede tabulku o dva body.