Může Olympique Lyon udržet své hráče, pokud vyhraje Ligue 1?

Je to téma, o kterém se dá dlouze diskutovat. Někdo si myslí, že Lyon opustí polovina základní jedenáctky, jiný si zase myslí, že odejde jeden, dva hráči. Pokud vážně odejde jen jeden nebo dva hráči, nemuselo by to znamenat tragédii. V minulých letech se Bordeaux, Lille ani Montpellier nepodařilo udržet své klíčové hráče a po titulu ze svého klubu odešli. Marseille se ale klíčové hráče podařilo udržet.

V sezoně 2008/2009 titul vyhrálo Bordeaux a pro tento tým to byl obrovský úspěch. Po sezóně tým z města vín udržel své klíčové hráče a hráči opustili tento tým až po nepovedené další sezoně, když se jím nepodařilo postoupit ani do Evropské ligy. Samozřejmě, že po mistrovské sezoně nějaký hráč odešel, ale kostra zůstala a tým byl adekvátně nahrazen.

O rok později slavila titul Marseille a i ta zvládla své klíčové muže po titulu udržet. Mandanda, Diawara, Bonnart, Heinze, Taiwo, Lucho, Valbuena, Niang. O tyto hráče bylo po sezóně dá se říct největší zájem. Právě oni měli největší zásluhu na titulu Marseille. Po sezóně odešel jen jeden z nich. Bonnart šel do Monaca. V dalších letech někteří s těchto hráčů odešli, ale takový Mandanda hraje za Marseille do dnes. Valbuena odešel před letošní sezónou stejně, jako Diawara. Navíc Marseille je jeden z nejslavnějších (ne-li nejslavnější)  francouzských klubů a tak ti hráči nemají důvod odcházet, když jsou v týmu jako je Marseille.

Další sezónu, tedy sezóna 2010/2011 byla v režii Lille, které francouzskou ligu vyhrálo po 56. letech. Hned po sezóně odešel Rami, Cabaye a Gervinho. Jedni s nejdůležitějších hráčů Lille v mistrovské sezóně. Hazard ještě jednu sezónu zůstal a pak odešel do Chelsea. Postupně s Lille odchází hodně dobrých a talentovaných hráčů a taky proto jím to letos moc nejde.

Montpellier se v sezóně 2011/2012 stali už 29. týmem, kterému se podařilo vyhrát Ligue 1. Po skvělé sezóně dvaadvaceti gólový útočník Giroud odešel do Arsenalu a Montpellier sezónu nato skončilo až deváté. Postupně, stejně jako u Lille nastal postupný výprodej.

Pak dvě sezony opanovalo Pařížské PSG. Tady nemůžeme diskutovat o tom, jestli nastal výprodej a oslabení kádru nebo ne. Tým, který vlastní šejk a nacpal do něj miliardy postupně přiváděl další a další hráče, aby jejich tým byl ještě silnější, než už je.

Ale co kdyby letos opravdu Lyon vyhrál francouzskou Ligue 1? Kolik hráčů by asi odešlo, a o které by byl největší zájem? Podle mě největší zájem po sezóně bude, i když titul by tenhle tým nevyhrál o Lopese, Umtitiho, Gonalonse, Lacazatteho a Fekira. Alexe Lacazatteho klub jen těžko udrží. Už v zimě o jeho služby byl zájem na ostrovech, konkrétně o něj měl eminentní zájem Liverpool. Alex z největší pravděpodobnosti Lyon po sezóně opustí. I když prezident Lyonu prohlásil, že nemusí své opory prodávat, že jsou na tom finančně dobře, tak nelze očekávat, že útočníka kalibru Lacazatte může Lyon udržet. O služby Maxima Gonalonse už minulou sezónu měla zájem Neapol. V zimě se o jeho služby zajímalo Atlético Madrid. Sám hráč prohlásil, že by si rád zahrál na novém stadiónu, který se momentálně staví, takže ani tenhle zkušený středopolař by francouzský celek neměl opustit. Fekira chtěl Arsenal, ale Francouz s alžírskými kořeny řekl, že by nerad vysedával na lavičce a že by rád pravidelně hrál a to v Lyonu určitě bude, pokud neodejde. Na odchodu je ale Henri Bedimo, který sice není klíčový hráč Lyonu, ale je hodně důležitý. O jeho služby mají zájem kluby na ostrovech a hráč zřejmě vyslyší volání a půjde za novou výzvou. Lyon je velký klub a svou historii má celkem zvučnou. Podle mě po sezoně ať už Lyon titul vyhraje, nebo nikoli, odejde Bedimo a Lacazatte. Kdo by pak měl do Lyonu přijít? Pokud Lyon nebude chtít spoléhat jen na své odchovance, tak bych do tohoto celku uvítal Rolána, Ben Yeddera nebo Jordana Ayewa. Klidně také Claudia Beauvueho, který je letos nezastavitelný. Pokud odejde jen tato dvojice, tak by to v pohárech mohl Lyon někde dotáhnout. Lacazatte je útočník, který má velkou kvalitu a pokud bude chtít Lyon v LM uspět, tak by určitě měl za něj někoho koupit a nespoléhat jen na kvality ofenzivně laděných hráčů jako je Yattara, N’Jie, Benzia a Fekir. Tohle prostě není útok, který bude stačit na lepší výsledky v Lize mistrů.

 

autor: Patas | sportyonline.cz

 

Více z fotbalu

Online výsledky z fotbalu


Štítky:  ,

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz