Fanoušci ve Francii

Jaký tým má ve Francii největší podporu fanoušků? Čtyři celky mají opravdu jedinečné fanoušky a já vám především o nich napíšu několik vět.

FC Nantes

Za málo peněz hodně muziky. Tady tohle jsme mohli ještě v prosinci napsat. “Kanárci“ byli na pozici zaručující poháry a skromný, malý tým měl jedinečnou podporu. Ovšem v novém roce výsledky Nantes šli rapidně dolů. Ale fanoušci zůstávají pořád věrní. Jedinečnou atmosféru dokážou udělat na domácích, ale i venkovních zápasech. Jejich žluto-zelená armáda vytváří fantastické chorály a jsou to rozhodně nejlepší fanoušci z těch menších celků v lize.

Olympique Lyon

Jeden z nejúspěšnějších francouzských celků posledních let se také za své fanoušky nemusí stydět. I u nich platí to, že jak na domácích, tak na venkovních utkáních dokážou překřičet soupeřovy fanoušky. Navíc se jim pomalu, ale jistě dostavuje nový stadión, takže podpora při domácích utkáních bude ještě více elektrizující. Nejvěrnější fanoušci zůstali s klubem i v těžkých časech a museli si zvyknout po sedmi titulech na horší výsledky. Teď ovšem, jak hráči, tak fanoušci sklízí ovoce a Lyon zase bojuje o titul, jak tomu bylo pár let zpět. Ne nadarmo při domácích utkání nasbírali nejvíce bodů ze všech dvaceti týmu francouzské soutěže. Podpora fanoušků dělá své. Po třetím předkole Evropské ligy fanoušci po utkání dokonce nazpívali nový chorál Lyonu. Šel mi mráz po zádech.

Saint Etienne

Fanoušci ASSE jsou nesmírně emotivní a při domácích utkáních s nich jde doslova strach. Jejich fanoušci doma jsou dost možná nejlepší v Ligue 1. Bohužel na výjezdech už to taková sláva není. Ale když hraje Saint Etienne doma, tak to stojí za to. Fanoušci dokážou velkým potleskem odměnit své hráče za každou maličkost. Jak už ale vstřelí branku, tak se stadion doslova otřásá v základech.

Olympique Marseille

Francouzským fanouškům bezpodmínečně vládne Marseille. V této sezoně dokonce překonali rekordní návštěvnost na jednom z domácích utkání. Marseille mezi fanoušky nikdo ve Francii nemůže konkurovat. OM má nejvěrnější a nejlepší fanoušky. Při domácích utkáních své svěřence mocně povzbuzují a ženou dopředu. Také mají skvělé transparenty a ty naprosto nejvěrnější fanoušky. Rovněž jejich výjezdy se pořádají ve velké skupině a také na stadionu soupeřů dokážou vytvořit skvělou atmosféru, a parádní choreo. Transparenty jsou povinností.
I fanoušci PSG, Guingampu, Reméše, Lille nebo Bordeaux mají svou kvalitu, ale této čtveřici se rozhodně nemohou rovnat. Bastia má také skvělé fanoušky. Jejich nevýhoda je to, že je to korsický celek, tudíž každý výjezd je nesmírně dlouhý. Třeba minulý týden, jak se vydali na utkání proti Nantes, tak museli absolvovat trasu téměř 1400 km. Ovšem vždy se najdou ti nejvěrnější, které ani tato vzdálenost neodradí od toho, aby mohli vidět svůj milovaný klub.

 

autor: Patas | sportyonline.cz

 

Více z fotbalu

Online výsledky z fotbalu


Štítky:  ,

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz