Lyon v Monacu remizoval, PSG a Marseille ztrácejí už jen 2 body

Pařížané v předehrávce porazili Rennes nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Utkání nepřineslo moc přesných střeleckých pokusů, nicméně jedna ze čtyř střel skončila v síti. Jedinou branku dal ve 29. minutě Lavezzi. A že to nebyla jen tak nějaká branka. S neskutečnou lehkostí si míč postupně vyměnil Ibra, Rabiot, Pastore a Lavezzi, který zakončoval už do prázdné brány. Můžeme to nazvat rozebráním do šroubku. PSG si připisuje třetí vítězství v řadě, Rennes svou sérii bez vítězství natáhlo již na sedm utkání. A Ibra opět řádil. Rozhodčí si ho volal k sobě a Zlatan se nějak neměl k tomu, aby šel za ním. Tak rozhodčí musel za ním. Zlatan nechodí pro výstrahu za rozhodčím, sudí musí k Ibrovi.

Olympique de Marseille si doma poradil s Evianem a vítězí stejně jako PSG 1:0. O jedinou branku utkání se postaral ve 49. minutě Gignac, když proměnil pokutový kop. Nutno dodat, že měl velkou dávku štěstí, jelikož míč propadl pod brankářem. Evian hrozil jen z přímých kopů, ale dánský kouzelník Daniel Wass neměl svůj den a jeho přímé kopy nebyli tak nebezpečné, jak jsme u něj zvyklí. Evian venku bodoval naposledy na začátku prosince, Marseille doma vyhrála již 11. utkání v řadě!

Méty ve sněhových podmínkách doma hostily Nice, a zápas i kvůli výraznému sněžení nenabídl moc atraktivního fotbalu. V prvním poločase se ještě hrát dalo, ale po přestávce byl celý trávník zasněžený a míč hráče vůbec neposlouchal. Ani jeden tým se se sněhem nedokázal poprat a zápas skončil remízou 0:0. Domácí sice hráli 20 minut přesilovku, ale to moc nehrálo při sněžení roli. Méty doma vyhráli naposledy 1. listopadu a nováček soutěže se po skvělém úvodu sezony propadl až na poslední místo tabulky.

Toulouse doma jasně přehrávalo Reims, ale dokázalo vyhrát jen 1:0. Domácí mohli Reims rozstřílet, kdyby proměnili dvě velké tutovky. Toulouse tak přerušilo sérii 6. nevyhraných utkání v řadě a táto výhra je posouvá na 14. místo. “Fialky“ vyhráli teprve druhý zápas z posledních desíti v lize a sami hráči doufají, že se vše obrací k lepším zítřkům.

Montpellier by ještě rádo promluvilo do boje o poháry, ale jestli budou předvádět výkony, jako v sobotu proti Lorientu, tak se do poháru určitě nedostanou. Lorient je na domácí půdě jasně přehrával, ale územní převahu nedokázal využít a máme tady další remízu 0:0. Montpellier venku neprohrálo již 5. utkání v řadě a z posledních deseti zápasu prohráli jen jednou se Saint Etienne.

Saint-Etienne po skvělé první polovině sezony dochází dech a nepředvádí vůbec dobré výkony. Důvodem je i velice početná marodka. Dnes ASSE nestačilo na domácí Caen, které předvedlo neuvěřitelně bojovný výkon a zaslouženě vyhrálo. Jediný gól utkání dal v prvním poločase po rychlém brejku veterán Julien Féret. Saint-Etienne si v druhém poločase nevypracovalo téměř žádnou velkou šanci, naopak Caen mohlo pojistit vedení v 89. minutě, ale Emiliano Sala trefil balon pouze částí paty do odkryté branky a Ruffier stihl ještě rychle skočit na zem a míč chytit do náručí. Zajímavý moment nastal zhruba 20. minut před koncem, kdy Féret kopl míč do rohového praporku, který přelomil vejpůl. Golman Ruffier si zahrál na “opraváře“ a praporek šel “spravit“. Saint Etienne nevyhrálo již po 3. v řadě, Caen naopak zvítězilo již v 3. ligovém utkání v řadě a dostává se ze sestupových pozic. Navíc se ASSE před pár dny dozvědělo velmi špatnou zprávu. Stabilní člen obrany Florentin Pogba letos dohrál. Na APN si vážně poranil stehenní sval a sezona pro něj skončila.

Lens už ve 2. utkání v řadě mělo jasnou převahu na hřišti, ale výsledek opět skončil remízou. Tentokrát doma remizovali 1-1 s Bastiou. Obě branky padli z pokutových kopů. Hosté neprohráli již 6. ligových duelů v řadě.

Lille vydřelo cenný bod z půdy Nantes. Hosté táhli za kratší konec provazu a můžou být rádi za bod. Jelikož hostům chyběla  stoperská dvojice Baše,Kjaer, tak David Rozehnal odehrál celé utkání. “Kanárci“ zažívají menší úpadek formy a z pohárových příček se propadli do středu tabulky.

Bordeaux opět ztratilo body v lize a boj o evropské poháry se pomalu zdá být utopií. Dnes Girondins doma remizovalo s Guingampem, které hraje ve velké pohodě a prohrálo pouze jediné utkání z posledních osmi utkání. Za hosty se dnes trefil pěkným half-volejem z otočky křídelník Claudio Beauvue, který má neuvěřitelnou formu a vstřelil již jedenáctý gól v probíhajícím ročníku ligy. V druhém poločase zajistil remízu Bordeaux levý obránce Poundjé krásnou ranou z 27 metrů. V 79. minutě dostal červenou kartu záložník Jaroslav Plašil, který urážel rozhodčího.

Bordeaux pošesté v řadě v lize nevyhrálo a je na 7. místě. Skromný celek Guingamp je na sympatické 11. pozici.

V posledním utkání 23. kola Ligue 1 nastala také dělba bodu. Monaco a Lyon se rozešli smírně a po nepříliš atraktivním fotbalu zápas skončil 0:0. V prvním půli byl živější Lyon, avšak největší šanci měl Berbatov, který hlavičkou mířil jen do tyče. Na druhé straně zkoušel štěstí Fekir, Gourcuff a Tolisso. Ve druhém poločase se herní projev Monaca zlepšil, ale ke gólu žádná jejich šance nevedla. Kvůli zranění utkání nedohráli tři hráči. Ze hřiště postupně musel odejít Bisevac, Raggi a Gourcuff. A divím se, že utkání dohrál Umtiti. V 75. minutě jsme mohli vidět věc, co do fotbalu určitě nepatří. Umtiti v pokutovém území Monaca upadl a brazilský stoper Wallace mu zákeřně skočil na nohu. Věřte mi, že byste nechtěli slyšet ten křik. Vážně jsem chtěl pěstí udeřit do počítače. Doufám, že Wallace za tuto zákeřnost dostane dodatečný trest. Monaco přerušilo sedmi zápasovou sérii Lyonu bez porážky, knížecí klub po osmé za sebou v lize neprohrál. Chorvatský brankář Danijel Subašić v lize neobdržel gól již 810 minut. Na nepříliš atraktivní duel se přišel podívat i trenér francouzské reprezentace Didier Deschamps.

23. kolo Ligue 1 bylo opravdu chudé na góly. V žádném s deseti utkání nepadli víc jak dvě branky. Opravdu bída. Snad to v příštím kole bude o poznání lepší.