Rychlý konec Ben Arfy v Nice

Není tomu tak dávno, co přišel Hatem Ben Arfa do Nice hostovat. Pro osmý celek francouzské Ligue 1 by to určitě byla skvělá posila, kdyby ovšem mohla nastoupit do zápasu. Jelikož žádný fotbalista nesmí v průběhu jediné sezony hrát za tři různé kluby, tak by francouzský záložník mohl zápasy Nice sledovat pouze jako divák. Tým s odvoláním neuspěl a tato informace Hatemovi určitě na klidu nepřidá. Jelikož za Hull nastoupil k devíti soutěžním zápasům a za rezervu Newcastlu odehrál jeden zápas, tak přišel krutý trest. Záložník s tuniskými kořeny doufal, že se ve Francii pokusí restartovat kariéru, ale pravidla FIFY jsou přísná a výjimky se neudělují.

Velký fotbal se naučil hrát v Lyonu, kde přišel v patnácti letech. Z mládežnické akademie se dostal až do prvního týmu, kde odehrál 4 sezóny a byl součástí skvělé generace. Nastupoval s borci jako Juninho, Govou, Coupet, Benzema, Malouda, nebo Wiltord. Jeho nesporného talentu si všimlo konkurenční Marseille a Hatem se stěhoval. I tam svými výkony na sebe upoutával pozornost a začaly si ho všímat zahraniční celky. V srpnu roku 2010 mířil na hostování do Newcastlu. Čekala ho nová zkouška, nová výzva. Po pár měsících do slavného anglického celku přestoupil a mohl ukázat, co v něm je. V sezoně 2011/2012 pomohl Newcastlu ke skvělému 5. místu v Premier League. Jak šel čas dál, tak se Ben Arfa moc herně neposunul, ba naopak. Je to názorný příklad toho, že talent ke slávě nestačí. Kdo ví, kde mohl být, kdyby na sobě tvrdě makal. Měl velké problémy s disciplínou. Navíc neměl úplně dobré vztahy s koučem Pardewem. V létě minulého roku byl poslán na hostování do Hullu, ale ani tam nepřesvědčil o svých kvalitách. Za tento celek nastoupil jen k devíti utkáním a to hovoří za vše. V zimě ho ulovilo Nice, ale jak jsem už zmiňovat, nemůže za ně do konce sezony nastoupit k žádnému utkání.

Hráč se k této nepříjemné situaci vyjádřil takto: “Tady v Nice jsem skončil. Jsem zoufalý a nešťastný, ale jen tak se nevzdám. Jsem připraven jít třeba na Severní pól, abych hrál“.

My doufáme, že si ještě v této sezoně někde bude moci zahrát. Vypadá to, že se nezastaví před ničím. Podle jeho výroku lze usoudit, že má zase chuť hrát fotbal a to je jedině dobře. Už se spekuluje o možném návratu do Newcastlu. Alan Pardew tam už není, takže to je víc než reálné. Ale nechme se překvapit.

 

autor: patas | sportyonline.cz

Více z fotbalu

Online výsledky z fotbalu


Štítky:  ,

Kontaktujte nás zde: redakce@sportyonline.cz